GüncelYurt

Viranşehirde 3 Aylık Çalışma Değerlendirildi

Ömer Dereci başkanlığında kamu kurumlarının amir ve müdürlerinin katılımı ile Saha Denetim Koordinatörlüklerinin 90 günlük çalışması değerlendirildi.

Viranşehirde 3 Aylık Çalışma Değerlendirildi

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Covid-19 tedbirleri kapsamında oluşturulan Saha Denetim Koordinatörlüklerinin 90 Günlük Çalışma Raporu’nun sunumu gerçekleştirildi.

İlçe Pandemi ile Mücadele Merkezi çatısı altında Covid-19 ile daha etkin verimli ve planlı mücadele amacıyla kurulan Saha Denetim Koordinatörleri sorumluluk sahalarında 10 günlük periyotlarla denetim faaliyetlerinde bulunuyor. İlçe Emniyet, İlçe Tarım, İlçe Sağlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile İlçe Müftülüğü personellerinden ve STK gönüllülerinden oluşan 6 grupluk saha koordinatörlükleri temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması amacıyla denetimler yapıyor.

Saha koordinatörleri ile her 10 günlük denetimler sonunda yapılan değerlendirme toplantılarında denetimlerle ilgili yaşanan problemlere çözümler üretilmekte, denetimlerin etkililiği ve sürekliliği açısından personelin motivasyonunun canlı tutulmasına çalışılmaktadır.

Saha Koordinatörlüklerimizin denetim yaptığı işyeri ve kurumlar aşağıda belirtilmiştir.

1.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

• Taksiler, Toplu Ulaşım Araçları, Park ve Mesire Alanları, Konaklama Tesisleri, Nikah ve Düğün Yerleri, İnternet Kafe ve Oyun Salonları, Ganyan Bayii

177 denetim alanına 10 günlük periyotlarla 1041 denetleme gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 510 kişiye maske ihlali 36 kişiye karantina ihlalinde idari yaptırım uygulanmıştır.

2.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ :

• Berber Kuaför ve Güzellik Merkezleri, Pazar Yeri, Kahvehaneler, Hamam ve Havuzlar, Lokanta Kafe vb. yerler, Çay Bahçeleri, Sinema Tiyatro Merkezleri.

246 denetim alanına 10 günlük periyotlarla 2232 denetleme gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 6 işyerine idari para cezası uygulanmıştır.

3.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ :

• Cami ve Kuran Kursları

26 denetim alanına 10 günlük periyotlarla 1143 denetleme gerçekleştirilmiştir.

4.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

• Özel Hastaneler ve Kamu Hastaneleri ile İzolasyon Denetimleri

2 özel tıp merkezi ve 1 kamu hastanesi 10 günlük peryotlarla 9 denetleme gerçekleştirilmiştir.

1 özel tıp merkezine idari para cezası ve 1 günlük iş durdurma cezası uygulanmıştır.

5.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

• Spor Tesisleri, Halı Sahalar, Devlet Okulları, Özel Okullar, Pansiyonlar, Rehabilitasyon Merkezleri, Kreşler

276 denetim alanına 10 günlük peryotlarla 1789 denetleme gerçekleştirilmiştir.

6.GRUP SAHA KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

• Park, Bahçe, Lokanta, Cami, Kalabalık caddeler de bilgilendirme çalışmaları

STK gönüllülerinden oluşan 6. Saha Koordinatörlüğü salgın konusunda halkın yoğun olduğu alanlarda uyarı ve bilgilendirme çalışmaları yürütmektedir.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı