GüncelYurt

Şanlıurfa’ya Gelen Ambulans Konvoyu Korkuya Neden Oldu

Şanlıurfa'nın Sınır İlçelerine gönderilen ambulansların şehre girerken sirenlerini açması korkuya neden oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir türlü yapılmayan Şehir Hastanesi’ne gönderilmesi gereken 38 ambulans dün akşam saatlerinde konvoy şeklinde şehre girdi. Sınır ilçelerine dağıtılmak üzere şehri merkezinden geçen ambulanslar sirenlerini açarak konvoyu devam ettirdiler.

 

Sirenler Çaldı Urfalılar Korktu

Siren seslerini duyan Urfalılar camlara koştu. 38 ambulansın sirenlerinin bir anda çalması paniğe neden oldu. Dünya büyük bir salgının etkisi altındayken ve özellikle sınıra bağlantısı olan ilçelerimiz varken vatandaşların korku yaşaması kaçınılmaz oldu. Pencerelere koşan Urfalıların çoğunluğu, büyük bir olay ve çok sayıda can kayıplarının olduğunu düşünerek korkuya kapıldı.

 

Urfa İl Sağlık Müdürü; “Talimatı Biz Vermedik”

Urfa.com olarak Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş ile kurduğumuz bağlantıda, sirenlerin açılması talimatını kendilerinin vermediğini belirterek şu ifadelere yer verdi; “Ambulanslar Sağlık Bakanlığı tarafından şehrimize gönderildi. Akşam saatlerinde şehre giren ambulansların sirenlerinin açılması vatandaşlarımızı paniğe sevk etmiş. Gönderilen ambulansların şehre girerken sirenlerinin açılması talimatını bizler vermedik.” İfadelerine yer verdi.

İstanbul da Urfa ile Aynı Korkuyu Yaşadı

Şanlıurfa’da yaşanan durumun aynısı geçtiğimiz günlerde İstanbul’da da yaşanmıştı. Ankara’da Akyurt ilçesinde bulunan Sağlık Bakanlığı’na ait depodan yola çıkarak İstanbul’a giden 61 ambulans İstanbul’a girişte siren çalarak ilerlemesi korkuya neden olmuştu.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı