Viranşehir belediyesi yardım etmek yerine haraç alıyor

Viranşehir belediyesi Engelli vatandaşa yardım etmek yerine haraç alıyor. Vatandaştan alınan inşaat yapma izni makbuza "Bağış" olarak yazıldı.

Viranşehir belediyesi yardım etmek yerine haraç alıyor

Viranşehir’de yaşayan engelli bir vatandaş inşaat izni için Viranşehir Belediyesi’ne başvurmuştu. Viranşehir Belediyesi engelli vatandaştan “inşaat izni” olarak 900 lira tahsil etmiş ve ardından inşaata başlanmıştı.

İnşaatın bitmesinin ardından yapılan araştırmada engelli vatandaşın bütün evraklarının olmasına rağmen evinin kaydının olmadığı anlaşıldı. Konu ile ilgili belediyeye başvuran vatandaş, kayıt için belediyeye verdiği dosyanın kayıplara karıştığını iddia etti.

Viranşehir belediyesi yardım etmek yerine haraç alıyor

İnşaatı başlatmak için gerekli evrakların hazırlandığını ve dosya halinde belediyeye sunduğunu belirten vatandaş mağdur olduğunu söyledi. Belediyeye verdiği dosyanın ortalıklarda olmadığını belirten vatandaş elinde sadece “inşaat izni” makbuzunun olduğunu belirtti. Makbuzda kesilen 900 lirayı “inşaat izni” olarak belediyeye verdiğini fakat verilen paranın makbuzda “bağış” olarak geçtiğini söyleyen vatandaş, kendisine yardım elinin uzatılmasını talep etti..

Basliksiz 6

Mağdur edildiğini ve evraklarının tam olmasına rağmen evinin kaydının yapılmadığını belirten vatandaş şu ifadelere yer verdi;

“3 bin liraya dosya yaptım. Projesini yaptırdım. İstenen tüm evrakları belediyeye verdim. Yapılan evimin kaydı yok. Verilen dosyam kayıtlarda yok. Elimde kalan bu “yapı izni” adı altında kesilen “bağış” makbuzu kaldı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu