Şanlıurfa’da Kızını Tinerle Yakan Babaya Müebbet Hapis

Şanlıurfa’da evlenmeyi kabul etmeyen 13 yaşındaki kızını müzik açıp tinerle yakarak öldüren Suriyeli baba Ahmet Mohammed Dwla, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarpıtıldı…
Şanlıurfa'da Kızını Tinerle Yakan Babaya Müebbet Hapis

13 Yaşındaki Kızını Zorla Evlendirmeye Çalıştı

Olay, bundan iki yıl önce Şanlıurfa’da meydana geldi. Cani baba Ahmet Mohammed Dwla, 13 yaşındaki kızını evlendirmeye karar verdi. Durumu kızına ve ailesine bildiren baba, ailesi tarafından tepkiyle karşılandı.
 

Yüksek Sesle Müzik Açıp Diri Diri Yaktı

13 yaşındaki kızı Amara Dwla, babasının kendisini zorla evlendirmek istemesine karşı çıktı. 13 yaşındaki kızın evlenmeye karşı çıkması ile beraber cani baba kızı banyoya kilitledi. Hıncını alamayan baba, banyodaki kızın üzerine tiner dökerek yaktı. Alevlerin küçük kızın bedenini sarmasıyla beraber çığlık seslerini yükselmesi babayı daha çok sinirlendirdi. Kızın çığlıklarının başkaları tarafından duyulmasını engellemek isteyen cani baba, yüksek sesle müzik açtı.
 

Kız Kardeşi Evden Kaçarak Yardım İstedi

Ablasının babası tarafından tinerle yakıldığını gören kardeşi bir fırsatını bularak evden kaçıp yardım çağrısında bulundu. Küçük kardeşin yardım çağrılarına kulak veren mahalle sakinleri, eve geldiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı.
 

Cani Babaya Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

Mahalle sakinleri 13 yaşındaki Amara’yı yanmış halde gördü. İhbar ile olay yerine gelen sağlık ekipleri 13 yaşındaki kızın yanarak can verdiğini belirledi. Bu sırada evden kaçıp kayıplara karışan cani baba bir süre sonra emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak adliyeye sevk edildi… Tutuklu olarak yargılanan cani babanın davası bugün görüldü. Görülen dava sonucunda Ahmet Mohammed Dwla, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 

Amara’nın Kız Kardeşi Devlet Korumasına Alındı

Zorla evlenmeye karşı çıktığı için babası tarafından canice yakılarak can veren Amara’nın 12 yaşındaki kız kardeşi ise olayın hemen ardından devlet koruması altına alındı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu