Şanlıurfa’da 8 ayda 865 esnaf iflas etti

Veli Ağbaba, 81 ilde yılın ilk 8 ayında iflas eden esnaf sayısını açıkladı. Açıklanan verilere göre Urfa’da bu zaman dilimi aralığında 865 esnaf iflas etti.

Şanlıurfa'da 8 ayda 865 esnaf iflas etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yılın ilk 8 ayında 81 ildeki iflas eden esnaf sayısını açıkladı. Verilere göre Türkiye genelinde 8 ayda 74 bin 581 esnaf iflas etti. Şanlıurfa’da ise bu sayı 865.

Ağbaba’nın hazırladığı tabloya göre yılın ilk 8 ayında Şanlıurfa’da 865 esnaf iflas etti. Komşu illerde ise iflas eden esnaf sayısı 2 bin 805 oldu. Buna göre, Adıyaman’da 513, Gaziantep’te 934, Diyarbakır’da 768 ve Mardin’de ise 590 esnaf iflas etti.

Ağbaba, “Sattığı ürünü ertesi gün daha fazla maliyetle almak zorunda kalan esnaflarımız bir de artan faturalar nedeniyle ekmek teknelerini ellerinden çıkarmak zorunda kalıyor. Esnafları bankalara ve esnaf kefalet kredilerine olan borçlarının faizleri silinmedikçe, özellikle faturalarda esnaflarımıza yönelik tarifeler getirilmedikçe yılsonuna kadar esnaf iflaslarındaki artış ne yazık ki geçen yıl olduğu gibi 100 bini aşabilir” İfadesini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu