Yurt

Şanlıurfa Ticaret Borsası’ndan Bir İmza Daha

Şanlıurfa Ticaret Borsası Tedarik Zinciri Finansman Projesi kapsamında bir anlaşmaya daha imza attı.

Şanlıurfa Ticaret

Geçtiğimiz gün TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu ve Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleşen lansman programı sonrası harekete geçen Şanlıurfa Ticaret Borsası, pandemi sürecinde zora giren kentsel ekonomiye destek olmak adına Halkbankası ile bir protokol imzaladı.

Bu kapsamda Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) ve Halkbankası arasında “Tedarik Zinciri Finansman Projesi” protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın yanı sıra Halkbankası yetkilileri katıldı.

Atılan imzaların ardından hazırlanan protokole ilişkin bir açıklama yapan Kaya, ‘’daha önce benzer bir çalışmayı Ziraat Bankası ile de gerçekleştirmiştik. Proje kapsamındaki ortaklıkların çoğaltılması üyelerimizin ticari ilişkilerinde çeşitlilik ve kolaylık sağlamaktadır. Bilindiği üzere söz konusu projetüccarlarımızın mal alışverişinde, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getirerek, tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine katkı sağlıyor.’’diye konuştu.

İmzalanan protokole göre üyelerin, sattıkları malın bedelini alacak riski taşımadan Halkbankasıgarantisiyle peşin ya da taksitli alabilecekleri ifade edildi.

Halkbankası Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Metin Yediyıldız ve HalkbankasıŞanlıurfa Bölge Koordinatörlüğü Pazarlama Bölüm Müdürü Rukiye Tanrıkulu Yapsan’ın da imzalarını taşıyan protokol, nakit akışını öngörülebilir hale getirmeyi,  alıcılar için uygun vade ve maliyette finansman temin etmeyi ve tedarik ihtiyaçlarını karşılamayı, tüccarlar için 1,5 seneye ulaşan, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde kredi imkânı ve esnek vadelendirme seçenekleri sunmayı amaçlıyor.  Buna göre satıcı, endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil etme imkanına sahip olacak.

Şanlıurfa Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamaya göre tüm borsa üyeleri Halkbankası tarafından, hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabilecekler.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı