Urfa Büyükşehir O Haberimize Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Belediyesi'nde görevli olan bir personelin haksız yere işten çıkarıldığı haberine yetkililerden cevap geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde yeni atama

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Belediyesi’nde görevli olan bir personelin haksız yere işten çıkarıldığı haberini gündeme getirmiştik. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili açıklama geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli olan bir personel işten çıkarıldığını ve sebebini öğrenmek için belediyeye gittiğinde kapıdan alınmadığını açıklamıştı.

İşçinin haksız yere işten çıkarıldığını belirtmesi üzerine gündeme getirdiğimiz habere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili yaptığı açıklamada işçinin devamsızlık yaptığını ve bunu alışkanlık haline getirdiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Görevimde devamsızlık alışkanlık haline getiren bu tutumu ve devamsızlığı tutanaklarla tespit edilen bir işçinin yasalar çerçevesinde disiplin kurul kararıyla işini son verilmesi hali tüm kamu kurumu kuruluşlarının işleyişidir.

Mağduriyet veya haksızlığa uğradığını düşünen personelin yasal yollara başvurma hakkı her zaman mevcuttur.”

Söz konusu bir önceki habere ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu