Birecik’te Yamaçtan Kopan Kaya Parçası Yola Düştü

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Asmalı Köprü civarında bulunan yamaçtan kaya parçası koptu. Vatandaşlar can güvenliklerinden endişe duyuyor.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Asmalı Köprü civarında bulunan yamaçtan kaya parçası koptu. Vatandaşlar can güvenliklerinden endişe duyuyor.
 
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Asmalı Köprü civarında bulunan yamaçtan kaya parçaları düştü. Yola düşen kaya parçaları korku ve paniğe neden oldu. Kaya parçalarının kopup yola düşmesi sırasında orada geçen kimsenin olmaması büyük faciayı önledi.
 
Birecikli vatandaşlar, insanların bu yolu hastaneye gitmek için kullandığını ve günlük olarak kaldırımın da aktif şekilde kullanıldığını belirtti. Yetkililere seslenen vatandaşlar;
“Buradan kopan kaya parçaları araçlara da gelebilir insanların kafasına da düşebilir. Ayrıca yamaçta bulunan asmalı köprünün ayaklarında da çatlamalar mevcut. Belediye yok mu? Karayolları Genel Müdürlüğü yok mu? İlla birilerinin ölmesi mi gerekecek?” ifadelerine yer verdi.
 
Söz konusu bölgede daha önce de kaya parçalarının yola düştüğü hatta yolu trafiğe kapatacak büyüklükte parçaların olduğu görülmüştü.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu