Şanlıurfa BELSAN’da ne işler dönüyor?

Mahmut Tanal, Urfa Büyükşehir belediyesinin şirketi olan BELSA A.Ş.’nin park metre Müdürlüğü’nde az sayıdaki personel olduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı herhangi bir birimde müdürlerin, şeflerin, danışmanların çok sayıda olması dikkatlerden kaçmadı. Az sayıda personelin çalıştırıldığı küçük bir birimde bile yönetim kadrosunun kalabalık olmasına anlam verilemedi.

Söz konusu birimlerden biri de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELSAN A.Ş. oldu. BELSAN A.Ş’nin Parkmetre biriminde müdür ve şeflerin sayısı dikkatlerden kaçmadı. 30 kişilik çalışanı olan Parkmetre biriminde müdür ve beraberinde 2 şefinin ve büro sorumlusunun olmasına anlam verilemedi.

Tek kişinin bile kolaylıkla yürüteceği bir iş için 4 tane yönetici konumunda çalışanın olmasını eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Zeynel başkanın yönettiği belediyede herkes başkan, herkes müdür, herkes şef, herkes patron!” dedi.

 

Tanal, Şanlıurfa’da alttan alta çevrilen işleri ifşa ettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“#Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi BELSAN A.Ş.’nin Parkmetre Müdürlüğü’nde hepi topu 30 personel var. Ama maşallah müdürlük 2 şefle, 1 müdürle, 1 büro sorumlusuyla yönetiliyor!
Büyükşehir’in diğer birimlerindeki durumu varın siz hesap edin. Herkese makam dağıtılıyor.

Zeynel başkanın yönettiği belediyede herkes başkan, herkes müdür, herkes şef, herkes patron!

Zaten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin usulsüz atamaları, Sayıştay denetçilerine takılmıştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli çalışanların kanuna aykırı olarak şube müdürü yapıldığı, Sayıştay raporlarına yansımıştı.”

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu