Erdoğan’dan Çiftçiye Müjde! İndirim Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından çiftçiye müjde verdi. Erdoğan, çiftçiye indirim yapılacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından çiftçiye müjde verdi. Erdoğan, çiftçiye indirim yapılacağı müjdesini verdi.

Erdoğan, kabine toplantısında çiftçileri sevindirecek haberde “Can gübresi, amonyum sülfat ve nitropower gübrelerinde de yüzde 30’luk indirime gidiliyor.”  ifadelerine yer verdi.

“HAYVAN YEMİNDE YÜZDE 12 İNDİRİM YAPILACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi Tarım Kredi Kooperatiflerinin satış merkezlerinde hafta başı itibariyle üre ve çay gübrelerinin fiyatlarında yüzde 30’a varan indirimler yaptık. Buna ilave olarak yarından itibaren can gübresi, amonyum sülfat ve nitropower gübrelerinde de yüzde 30’luk indirime gidiliyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla karma hayvan yemi yüzde 12 indirimle satılmaya başlanacaktır. Pancar üreticilerimizin Mart ayında alacakları pancar bedellerinin ödemesini bir ay öne çekiyor, Cuma günü hesaplarına yatırıyoruz. Ayrıca 2021 yılı pancar alım fiyatının üzerine ton başına 15 lira prim desteği ödüyoruz. Bu sezonun pancar alım kesim fiyatını da hasattan önce açıklayacağımızı tekrar hatırlatmak istiyorum.”

Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı diğer açıklamalara aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Açıklaması

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu