Bozova Mezbahası Neden Yapıldı? Niçin Kapalı?

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan modern mezbaha neden yapıldı? Niçin kapalı?

Şanlıurfa’da sırf hizmet yaptık diye yapılan yapılardan biri de Bozova’da inşa edilen ve hiçbir işe yaramayan mezbaha oldu.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar kurbanlık koyunlarını nerede keseceklerinin telaşına düşmeye başladı. Çeşitli il ve ilçelerde belediye tarafından kurulan mezbahalar vatandaşların işlerini kolaylaştırırken, aynı mezbahalar Şanlıurfa’da da açıldı.

Şanlıurfa’nın çeşitli semt ve ilçelerinde belediye tarafından yapılan mezbahalar varken, çoğu vatandaş Kurban Bayramı’nda bu alanları kullanmakta zorlanıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Bozova’da yaptığı modern mezbaha, sadece bir yapı olarak olduğu yerde bekliyor. Durumdan oldukça şikayetçi olan Bozova halkı, mezbahanın faaliyete geçmesi için yetkililere seslendi. Bu sene kurbanını kesecek alan araştırmasına giren bir Bozovalı vatandaş ise konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Büyükşehir Belediyesi, şehrimize modern mezbaha kazandıracağız deyip bu yapıyı inşa etti. Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile beraber yetkililere sorduk “Bu sene kurbanlarımızı mezbahada kesebilecek miyiz?” diye, bizlere olumsuz cevap geldi.

Şimdi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Bozova’ya modern mezbaha kazandırdık diyor ya” onlar Bozova’ya sadece beton yığını kazandırdı. Yapılan ve sözde modern olarak belirtilen mezbahanın altyapısı yok. Su yok. Burada kurban kesmek isteyen vatandaşlar pisliklerini temizleyemeyecekler. Açıldığı günden bu yana faaliyette değil ve hiçbir zaman da faaliyete girmeyecek. Büyükşehir Belediyesi’ne soruyoruz; “Bu mezbahayı yaparken araştırma yaptınız mı? Bir kasap ile görüşüp fikrini aldınız mı?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu