Yazarlar

Kişilik Yoksunu İnsanlar!

Selamünaleyküm Allah’ın rahmeti bereketi mağfireti nuru üzerinize olsun...


Kendi çıkarları söz konusu olduğunda dürüstlük, adalet, onur gibi kavramlar onlar için bir şey ifade etmez. rahatlıkla başkalarını karalayıp, haklarını gasp edebilirler. belli bir hayat görüşleri yoktur, sağlam ve nitelikli düşüncelere de sahip değillerdir bunlar. kabul görmek ya da pohpohlanmak için ortama göre renk değiştirirler.

işbu bahsedilen dürüstlük kavramı, çıkarlarla ilişkilendirilmiştir. eğer birey kendi çıkarı için, bir yer edinmek için , mevki sahibi olmak için yalanla dolanla işlerini hallediyor, birilerini karalıyor yahut başkasının emeği üzerinden geçinip kendine pay çıkarıyorsa onun kişiliğinden şüphe ederim.

bugün benim yanımda ak dediğine, yarın başka bir ortamda kara diyorsa, bulunduğu ortama göre hayata bakışı, duruşu değişiyorsa; benim gözümde sağlam bir insan değildir. amiyane tabirle ‘oynak’lık bana göre kişiliksizliğin göstergelerinden biridir.

bu başlığa yazmanın gizli bir övgü içerdiğini düşünmüyorum. hepimizin kişiliğini oluşturan belli temeller var ve bunlara ters gelenleri ifade ediyoruz. aman efendim ben böyle über ötesi bir insanım değil söylemek istediğimiz. buraya yazılanlar en fazla yapmamaya çalıştıklarımız, imtina ettiklerimizdir. hepimiz beşeriz, şaşarız nitekim….
ALLAHIM HAKKI HAK ETSİN

Selam ve saygılarıma..

Mustafa ÇİÇEKLİ

DÜNYA
SEYYİD ve ŞERİFLERİ BİRLİĞİ
BAŞKANLIĞI

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı