Viranşehir’de Ekmeğe Zam Yapan Fırıncılara Ceza!

Viranşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kentte ekmeğe zam yapıldı ihbarlarının ardından yaptığı denetimlerde uygulamaya geçmeyen zammı kendileri uygulayan fırınlara ceza kesti…
Viranşehir'de Ekmeğe Zam Yapan Fırıncılara Ceza! 
Viranşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, henüz uygulamaya girmeyen ekmek zammı ile ilgili denetimlerde bulundu… Zabıta ekipleri aldıkları ihbar sonucunda kentteki bütün fırınları denetledi.
 

Vatandaşlar Zam Yapan Fırınları Şikayet Etti

Ekmeğe 5 lira zam yapılacağı haberlerinin ardından henüz kendilerine konu ile ilgili uygulama bildirimi gelmeyen fırınlar ekmeğe 5 lira zam yaptı… Ekmek zammının henüz uygulamada olmadığını bilen vatandaşlar ise haklarını uygulayarak şikayette bulundu.
 

Uygulamaya Geçmeyen Zammı Yapan Fırınlara Ceza Yağdı

Zabıta ekipleri fırınlarda gramaj, hijyen, fiyat ve tarife denetimi gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde henüz uygulamaya geçilmeden ekmeği 5 TL’ye yükselten 4 işletmeye cezai işlem uygulandı.
 

Fırın Denetimleri Devam Edecek

Zabıta ekipleri, kaliteli üretim yapılması ve vatandaşlara daha sağlıklı hizmet verilmesi yönünde işletmelere uyarılarda da bulundu… Zabıta ekiplerinin ilçe genelinde fırınlara yönelik denetimlerin belirli periyotlarla devam edeceği belirtildi…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu