Suriyeliler Küçük Yaşta Kızları Pavyonda Çalıştırıyor

Suriyeliler Şanlıurfa'da yaşları 15 ile 16 arasında değişen kızları pavyonda çalıştırıyorlar. Yaşları küçük kızlar yoldan geçenleri pavyona davet ediyor.

Suriyeliler Şanlıurfa’da yaşları 15 ile 16 arasında değişen kızları pavyonda çalıştırıyorlar. Yaşları küçük kızlar yoldan geçenleri pavyona davet ediyor.

Şanlıurfa’da kan donduran olay şaşkınlık yarattı. Ahmet Bahçivan İş Merkezinde bulunan pavyonların önünde yaşları 15 ile 16 arasında değişen kızlar görüldü.

Bir süre sonra anlaşılan durumda iş merkezinin önünde bekleyen küçük yaştaki kızlar Suriyeliler tarafından payvon için çalıştırılıyor. Küçük kızları 23.30 sıralarında payvonun önüne diken Suriyeliler, yoldan geçen erkekleri pavyona davet etmek için kızları kullanıyor.
Durumu gören bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla görüntü alırken, Şanlıurfa valisine de seslendi. Vatandaş şu ifadelere yer verdi;

“Sayın valimiz Şehrimize güzel işlerle geldiniz yaptıklarınız takdirle karşılanıyor. Büyük bir sorunumuz olan ve şehrimizin merkezinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde bulunan ruhsatsız pavyonlar kapatılmalıdır. 15-16 yaşında kız çocukları çalışıyor buna dur demeniz temennimizdir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu