Eyyübiye’nin Dezavantajı Avantaja Dönüşmeye Devam Ediyor

Eyyübiye’de yaşayan her kesime dokunan ve hayatlarını değiştiren Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un projeleri, dezavantajı avantaja dönüştürmeye devam ediyor.

Eyyübiye’nin Dezavantajı Avantaja Dönüşmeye Devam Ediyor

Başkan Kuş’un talimatlarıyla uygulanan onlarca projeden biri olan yetim çocukların ve gençelrin desteklenmesi programı kapsamında, Eyyübiye’de yaşayan 20 genç hayatlarına ilk kez uçağa binerek İstanbul’a geldiler.

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’u gören ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü (Beşiktaş JK) tarafından ağırlanan gençler, hayatta kimseye nasip olmayacak şekilde Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu içine girerek, belleklerine ölümsüz anılar kaydettiler.

Yolculukları süresince Eyyübiye’deki farklı mahalle ve okullarda okuyan akranlarıyla tanışma ve dost olma şansını da yakalayan gençler, İstanbul gezilerinin ilk gününde Beşiktaş Müzesi’ni baştan sona gezerek, Müze Müdürü Koray Sağlam’ın heyecanlı anlatımıyla hem Beşiktaş Kulübü hem de Türkiye’deki spor tarihi hakkında bilgi sahibi oldular. Beşiktaş Müzesi’yle birlikte, maç heyecanının yaşandığı perde arkası olan takım soyunma odalarına kadar görme imkânı bulan gençler, yakın ilgi ve alakalarından dolayı Müze Müdürü Koray Sağlam’a ve kulüp basın danışmanı Hatice Şule Gökırmak’a teşekkür ettiler.

Daha önceden bildirilen bedenlerine göre orijinal Beşiktaş formaları hediye edilen gençler, hayatları boyunca unutamayacakları anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirirken, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla da hem Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a hem de Beşiktaş JK yöneticilerine şükranlarını sundular.

Basliksiz 6

Bugün, gün boyu Sultanahmet Camii, Ayasofya, Gülhane Parkı, Kapalıçarşı ve Topkapı Sarayı gibi İstanbul’un önemli tarihi mekanlarını gezecek olan gençler, akşam saat 21.00’da Vodafone Park Stadyumunda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş – Şanlıurfaspor maçını da Şanlıurfaspor taraftarlarıyla birlikte tribünlerde izleyecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu