Başkan Baydilli’den Öğretmenler Günü Mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak geleceğin mimarları olan öğretmenlerin toplumda her zaman değer görmesi ve hatırlanması gerektiğini söyledi.

Başkan Baydilli'den Öğretmenler Günü Mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Başkan Baydilli mesajında, iyi bir gelecek inşa edilmesi noktasında öğretmenlerin en az aile kadar ehemmiyetli bir görev üstlendiğini kaydederek eğitime ve eğitimciye her zaman önem verdiklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan, hayatını idame ettirmek ve kendini bir yerde konumlandırmak için öğrenmeye muhtaçtır. İlk eğitimini ailesinden alan çocuklar daha sonra öğretmenlerinin vereceği eğitimle şekillenip kendini geleceğe hazırlamaktadır. İşte bu noktada değerli öğretmenlerimiz gençlerin gelecekte vatanına, milletine hayırlı olması ve iyi yerlerde bulunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

Öğretmenlerimiz geleceğimizi bizlere aydınlatan birer ışık olmakta, gençlerin iyi bir yaşama sahip olması için kendi yaşamından fedakârlık eden birer neferdir. Onların bu fedakarlığına, emeklerine bizim de öncelikle saygıyla ve onlara vereceğimiz değerle karşılık vermemiz gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin yüzüncü yılında gelecek yüzyılların inşası için fedakârlık gösteren kıymetli öğretmenlerimizin gününü kutluyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu