GenelGüncelSağlıkYurt

Siverek Devlet Hastanesi’nde fare tuzakları

Siverek Devlet Hastanesi’nde yeni doğum yapmış ve Koronavirüs şüphesi olan bir hastanın bulunduğu odadaki fare tuzakları şaşkına çevirdi.

Siverek Devlet Hastanesi’nde yeni doğum yapmış ve Koronavirüs şüphesi olan bir hastanın bulunduğu odadaki fare tuzakları şaşkına çevirdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hizmet veren Siverek Devlet Hastanesi’nde hastalara yapılan muamele tepkileri de beraberinde getirdi.

Saadet Partisi Siverek İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Solak, Siverek Devlet Hastanesi’ne giden ve Koronavirüs şüphelisi olan ailesinin yaşadığı olayları anlattı. Solak, yaptığı açıklamada hastanenin içler acısı halini gözler önüne sererken şu ifadelere başvurdu;

Senin Öksürmen Koronavirüs Öksürmesi Değil

“10 gün önce gelinim doğum yapmak üzere Siverek Devlet Hastanesi’ne geldi. Kardeşim ve annemin Koronavirüs şüphesi olduğunu kendisini de öksürdüğünü belirten gelime sağlık çalışanları “Senin öksürmen kornavirüs öksürmesi değil” demiş. Gelinim dikkat edilmesi gerektiğini test yapılması gerektiğini ifade etse de herhangi bir müdahale yapılmamış.”

Hasta Odasında Fare Kapanları Var

“Doğumdan sonra gelinimi yerleştirdikleri odanın çarşafları yırtık, oda hijyenden uzak ve fare kapanları ile dolu. Yeni doğum yapmış bir kadının yerleştirildiği odada üzerine farelerin yapışıp yakalanmasını sağlayan karton parçaları konulmuş. Gelinime kan verilmesi gerekirken verilmedi. Doğan çocuk acilen küveze konuldu. Kan verilmesi gerektiğini söyleyen gelinime ters cevaplar verip “Sen sus koronasın zaten” gibisinden cümleler kurdular.”

İl Başkanını Aradım Sonra Müdahale Ettiler
“Ben gelinime gerekli müdahaleyi yapmıyorlar diye Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz’ı aradım. Kendileri de Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i arayıp durumu izah etmiş. Daha sonra gerekli müdahaleler yapıldı. Hastanenin içler acısı halini video olarak kaydettik. Sağlık Bakanlığının, İl Sağlık Müdürlüğü’nün gelip buraları görmesi lazım.”

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı