Veriler Yayınlandı! Şanlıurfa Yine Diplerde

TÜİK'ten edinilen bilgilerde okur yazar oranının en düşük olduğu il Şanlıurfa çıktı. Yüksekokul/Fakülte mezunu oranı en düşük olduğu il de Şanlıurfa oldu.

tuik urfa
Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’ten edinilen bilgilerde okur yazar oranının en düşük olduğu il Şanlıurfa çıktı. Yüksekokul/Fakülte mezunu oranı en düşük olduğu il de Şanlıurfa oldu.
 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) eğitim ile ilgili verileri paylaştı. Okur – yazar oranı, Yüksekokul-Fakülte mezunu oranı, evlilik yaşı ile ilgili verilerin paylaşıldığı sitede Şanlıurfa ilkleri yaşamaya devam ediyor.
 
TÜİK’ten edinilen bilgilere göre Okur-Yazar oranının en düşük olduğu il Şanlıurfa oldu. Buna bağlı olarak Yüksekokul-Fakülte mezunu sıralamasında da en düşük verilere sahip olan il Şanlıurfa oldu.
 
Edinilen bilgilerde evlilik yaşının en düşük olduğu il yine Şanlıurfa oldu. Buna bağlı olarak akraba evliliğinin en yüksek olduğu şehir sıralamasında ilk sırayı Şanlıurfa aldı. Kişi başına düşen milli gelirde de en düşük olan şehir kategorisinde Şanlıurfa ilk sırada yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu