Aydınlık: Zam Yağmurları Bir An Önce Durdurulmalıdır

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Siverek İlçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Aydınlık: Zam Yağmurları Bir An Önce Durdurulmalıdır

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Siverek İlçe Başkanı Mehmet Ayıp Demirbüken, CHP Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Garip Çay, Siverek Gençlik Kolları Başkanı Selahattin Faruk Bozdağ, Karaköprü Gençlik Kolları Başkanı Bedirhan Atlıhan, Siverek İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Kırtay ve İlçe örgütü ile birlikte, Şıra Pazarı esnafını, S.S 35 Nolu Siverek Özel Halk otobüsleri Kooperatifi esnafını ve Kooperatif başkanı Mahmut Bozdağ’ı, Siverek İlçe esnafını ve Kıraathanedeki vatandaşları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

 

Esnaf ve Vatandaşlar hayat pahallılığı nedeniyle büyük sorun yaşadıklarını Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’a aktardılar. S.S 35 Nolu Siverek Özel Halk otobüsleri Kooperatifi esnafını ve Kooperatif başkanı Mahmut Bozdağ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bazı uygulamaları nedeniyle, zararına çalıştıklarını ifade ettiler.

 

Milletvekili Aydınlık Siverek İlçe Ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

Siverek İlçemizde İlçe Başkanımız Mehmet Ayıp Demirbüken, Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanımız Garip Çay, Siverek Gençlik Kolları Başkanımız Selahattin Faruk Bozdağ, Karaköprü Gençlik Kolları Başkanımız Bedirhan Atlıhan, Siverek İlçe Kadın Kolları Başkanımız Meral Kırtay ve İlçe örgütümüz ile birlikte, esnaf ve vatandaşlarımız ile buluştuk.

Ziyaret ettiğimiz esnaflarımızın, çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Ülke genelinde olduğu gibi Siverek İlçemizde de hayat pahallığı nedeniyle, her kesimden yurttaşlarımız büyük sıkıntı içerisindeler. Son günlerde akaryakıta gelen zamlar nedeniyle ve tüm ürünlere gelen zamlar nedeniyle, esnafımız, çiftçimiz, vatandaşlarımız, hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız geçim sıkıntısı yaşamaktadırlar.

 

Vatandaşlarımızın sorunlarını bire bir dinlemek için İlçede bulunan Kıraathanelere gittik. Kıraathaneler tıklım tıklım dolu. İşsizlik nedeniyle, vatandaşlarımız Kıraathanelerde zaman geçiriyor. Ülkemizde akaryakıt başta olmak üzere tüm ürünlerde yaşanan fiyat artışlarının bir an önce durdurulması gerekmektedir. Bu zam yağmurları devam ederse insanlarımızın yaşam standartları daha da düşecektir. Hükümet yetkililerine sesleniyorum. Türkiye, Şanlıurfa ve Siverek halkının sesini duyun. İnsanlarımızın daha da sıkıntı çekmemesi için bu yağmurlarına karşı bir an önce gerekli önlemi alın.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu