Vali Ayhan, Emin Yetim’in Elinden Kupayı Aldı

Şanlıurfaspor, bu akşam Bucaspor 1928 ile karşı karşıya geldiği TFF 2. Lig play-off final maçında 3-0 galip gelerek şampiyon oldu. Ancak Eski Kulüp Başkanı Emin Yetim ile Vali Ayhan arasında kupa kaldırma töreninde yaşanan arbede şampiyonluk heyecanına gölge düşürdü.
Vali Ayhan, Emin Yetim'in Elinden Kupayı Aldı
Şanlıurfaspor, TFF 2. Lig play-off final açı için bu akşam Medaş Konya Büyükşehir Stadyumu’nda Bucaspor 1928 ile karşı karşıya geldi.
 
Zorlu geçen karşılaşmada Şanlıurfaspor rakibi Bucaspor 1928’i 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu ve böylece TFF. 1 Lige yükselmeye hak kazandı.
 

Yetim Kupayı Alınca Vali İle Arasında Arbede Yaşandı

Ancak şampiyonluk heyecanına kupa kaldırma töreninde yaşanan tatsız arbede gölge düşürdü. Şanlıurfaspor’un kupa töreninde Eski Kulüp Başkanı Emin Yetim önce kupayı sahiplenince, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan gelip kupayı Yetim’in elinden çekip aldı…
 
Yetim’in geri çekilmesini isteyen Vali Ayhan, yanına gelen Kulüp Başkanı Haşim İzol, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfaspor Kaptanı Feyyaz Belen ve diğer oyuncular ile birlikte kupayı kaldırdı…
 
Ancak kupanın kaldırılmasından sonra Yetim ile Vali Ayhan arasında tartışma çıktı ve arbede yaşandı. Yetim ile Vali Ayhan arasına Kulüp Başkanı İzol, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu gibi isimler girdi. Yaşanan bu arbede görüntüleri Şanlıurfa’nın şampiyonluk heyecanına adeta gölde düşürdü.
 

Emin Yetim Açıklama Yaptı

Yaşanan arbedenin ardından Emin Yetim sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yetim, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfaspor için kapanma kararı alındığında ben bu şehrin bir evladı olarak, bu kararın karşısında durdum. Şanlıurfaspor’un şampiyon olması için siz değerli hemşehrilerime söz verdim. Bu sözün yerine gelmesi için gövdemi taşın altına koydum. Bugün Şampiyonluk kutlamasında, hepinizle beraber bu sevinci yaşadığım esnada ilimizin valisi @valisalihayhan ’ın kişisel hırslarına yenilerek, 85 milyonun önünde şahsıma yönelik yaptığı saygı dışı hareketi kamunun vicdanına bırakıyorum…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu