Özel HaberVideo

Urfalı Öğretmen Yavru Kargaya Babalık Ediyor

Şanlıurfalı eğitimci sokakta bulduğu karga yavrusunun annesini bulamayınca ona evde beslemeye başladı.

Şanlıurfalı eğitimci sokakta bulduğu karga yavrusunun annesini bulamayınca ona evde beslemeye başladı.

Yıllardır Şanlıurfa’da öğretmenlik yapan ve Ziya hoca olarak tanınan öğretmen Ziya İnce oğlu Özgür ince tarafından sokakta bulunan karganın ebeveynlerini bulamayınca onu evde beslemeye karar verdi. Yavru kargaya evde özel yer yaparak işe başlayan Ziya hoca onu zarar vermeyecek şekilde beslemek için küçük bir araştırma yaptıktan sonra işe koyuldu. Eczaneden aldığı şırınga ile özel yaptığı mamayı kargaya vererek aç kalmasının önüne geçti.

Yaptığı bu hareketi sosyal medyada büyük takdir toplayan Ziya hoca, “İki gün önce oğlum getirdi. Çamlık parkında epey beklemiş, annesi gelir diye. O arada bir kedinin saldırısını da bertaraf etmiş. Çareyi eve getirmekte bulmuş. İyi de etti. O akşam mamasını yemeyen bebekler gibi zorla besledik. (Şırınga ile süt ve ekmek kırıntıları) Uyuması için bir leğene koyduk.

Daha iyi bir toparlanmıştı. Kargişimi balkona bıraktım. Bir müddet sonra karga sesleri çoğalınca eşim balkona bakıvermiş. Bu arada kargaların saldırısına uğrayınca tekrar içeri kaçmış. Daha sonra ben çıktım. Kargalar çevrede bağrışıyorlardı. Annesi aralarındadır diye düşündük ve dama götürmeye karar verdik.

Kargişi elime alınca kargalar daha bir hareketlendi üzerimize gelmeye başladılar. Neyse saldırıyı püskürtüp, leğen içinde ekmek ve peynir parçacıkları ile birlikte dama götürüp bıraktık. Bir süre geçtikten sonra tekrar dama çıktığımızda kargişimiz yarı ölü haldeydi. O bağrışan kargalar öldüresiye vurmuşlardı. Aldık getirdik. Bir ara kendine geldi. Zorla da olsa doyurduk. Çok geçmedi iyileşti. Mamasını artık istekle yiyor. Az önce kendisine bir kaç parça tavuk etti de verdim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı