GenelGüncelÖzel Haber

Çiftçi’nin İşaret Ettiği Şehir Lobisini Kimlerdir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’yı yöneten kurum ve şahıslara sosyal medya hesabından gönderme yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’yı yöneten kurum ve şahıslara sosyal medya hesabından gönderme yaptı.

Kent için AR – GE çalışması yapılmadığını ve bireysel olarak kimsenin öne çıkmasını ve kendini geliştirmesinin önüne geçildiğini belirterek, “Şehrin lobisini oluşturmak isteyen kişiler, işletmelerin ilerlemesini istemiyorlar.” dedi.

Eski Başkan Çiftçi, kent için yapılan çalışmalarda plan program yapılmadığını ve şans üzeri gidildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Enerjimizi boşu boşuna harcıyoruz. Bir birimizin gelişmesini istemiyoruz. Bir birimizi çekiştirmekte çalışmaya zaman ayırmıyoruz. Uzmanlığa önem vermiyoruz. Hem patron oluyoruz, hem işçi oluyoruz, hem de muhasebeci oluyoruz. Ar-Ge’ye önem vermiyoruz. Ben her şeyi bilirimin havasındayız. Plan ve program bize külfet gelmektedir. Şans unsuruyla çalışıyoruz.

Şirketler kapalı düzen çalışıyor

İstişareye önem vermiyoruz. Hiç bir şirketimizin yönetim kurulları çalışmıyor.  Ortak akıl en güçlü akıl olduğunu bilmeden bireysel çalışmaya önem veriyoruz. Şirketlerimiz kapalı devre çalışmaktalar. Kendilerine pazar bulma çalışmalarını bilmiyorlar. Bunu içinde profesyonel destek almamaktalar.  Üretimi sevmiyoruz. Üretim yoğun çalışma gerektirir. Biz çok kısa sürede kazanmak istiyoruz.

Markalaşmaya önem verilmiyor

Markalaşma çalışmalarımız yok. Markalaşma uzun süreli detaylı çalışma gerektirir. Biz kısa sürede çalışan ve detayla ilgilenmeyen yapıdayız. Aile şirketleri haricinde ortaklıklar kuramıyoruz. Çünkü biz birbirimize güvenmiyoruz. Güveniyormuş yapıyoruz. Buda yeterli olmuyor. Zaten uzmanları yönetme anlayışımız olmadığından ortaklıklarımız yürümüyor.  Şehrin lobisini oluşturmak isteyen kişiler, işletmelerin ilerlemesini istemiyorlar. İstiyorlar gibi yapıp ancak gerçek anlamda istemiyorlar. Böylece vizyon ve gelişimin önünde gizli engeller olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı