Urfa’da Tüm Otobüs Seferleri Durduruldu

Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

Urfa'da bir trafik kazası daha: 7 yaralı

Şanlıurfa Valiliği, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Valiliği, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ve Karayolları Trafik Kanunu ile valilik kararı çerçevesinde pazar günü saat 09.30’dan itibaren Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İlimiz ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, İçişleri Bakanlığı’nın 2021/5 sayılı genelgesi ve Karayolları Trafik Kanunu ile valilik kararı çerçevesinde 23.01.2022 günü saat 09.30’dan itibaren;

Şanlıurfa şehirlerarası otobüs terminalinden Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferleri durdurulmuştur.

İlimizden Gaziantep istikametine Şanlıurfa-Adana otoyolu ve D-400 karayolu üzerinde seyir halinde olan ticari araçların tamamı ile hususi araçlardan zincir, takoz, kış lastiği olmayanların seyirlerine izin verilmeyecektir. Belirtilen güzergahta seyir halinde olup, zincir, takoz ve kış lastiği olmayan araçlar daha önce belirlenen bekleme noktalarına alınarak güvenli seyir imkanı oluşana kadar bekletilecektir.

Olumsuz hava koşullarının sona ermesi ve şehirlerarası güzergahta güvenli seyir imkanı oluşmasıyla, kısıtlamalar kaldırılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu