Urfa’da Ruhsatsız Silah Operasyonu! 5 Kişi Yakalandı

Bozova’da ruhsatlı silahlarının kaybolduğu şeklinde beyanda bulunan ve yapılan çalışmalar sonucunda silahları kendi ikametlerinde bulundurdukları tespit edilen 5 şüphelinin adreslerine KOM Şube ve JASAR tarafından eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirildi.

Urfa'da Ruhsatsız Silah Operasyonu! 5 Kişi Yakalandı

5 Adrese Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, “Ruhsatsız Silahlanmaya Karşı İcra Edilen Faaliyetler” kapsamında, Bozova’da ruhsatlı silahlarının kaybolduğu şeklinde beyanda bulunan ve yapılan çalışmalar sonucunda silahları kendi ikametlerinde bulundurdukları tespit edilen 5 şüphelinin adreslerine KOM Şube ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda Tabanca, Tüfek ve Şarjör Ele Geçirildi

Operasyonda, 3 ruhsatı iptal edilmiş ve hakkında kayıp başvurusu bulunan tabanca, 4 ruhsatsız av tüfeği, 6 tabanca şarjörü, 461 adet 9mm tabanca fişeği ve 82 av tüfeği fişeği ele geçirildi.

Jandarma: Operasyonlar Devam Edecek

Gerçekleştirilen operasyonda 5 şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ruhsatsız Silahlanmaya Karşı” operasyonel faaliyetlere hız kesmeden azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu