GüncelYurt

Başkan Kaya İletti, TOBB Harekete Geçti

Nefes Kredisi başvuru ve kullandırımları için kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile de anlaşma imzalandı.

Sutb

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya öncülüğünde Şanlıurfa Ticaret Borsası, Kovid-19 salgının uluslararası platformda yarattığı daralmanın minimum zayiatla atlatılabilmesi, ekonomik alanda rahatlama yaratılabilmesi adına hem yerel hem de ulusal ölçekte birçok temas ve girişimlerde bulunmuştu. Kaya, pandemi sürecinde katıldığı çeşitli toplantılarda Şanlıurfalı üretici, esnaf ve tüccarın ihtiyaç ve taleplerini her fırsatta dile getirmiş, gerekli mercilere iletmiş ve bunların takipçisi olmuştu.

Toplantılarda altı çizilen hususlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapılan girişimlerle sonuç vermiş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ındesteğiyle TOBB öncülüğünde, Denizbank’ın da katılımıyla yeni bir anlaşmaya imza atılmış, şirketlere destek olmak için TOBB Nefes Kredisi yeniden başlatılmıştı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 18.05.2020 tarihli TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun yönetiminde gerçekleştirilen, Doğu ve Güneydoğu Oda ve Borsa Başkanlarının bir araya geldiği toplantıda Nefes Kredisi’nin kapsamının genişletilerek, daha çok bankayla anlaşma yapılması gerektiğini belirtmişti.

TOBB’dan alınan güncel bilgilere göre, Hâlihazırda Denizbank ile devam etmekte olan Nefes Kredisi başvuru ve kullandırımları için kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile de anlaşma imzalandı.

Protokole göre kredi yalnızca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye olan işletmeler tarafından kullanılabilecektir. Nefes Kredisi üst limiti 100.000 TL’dir. Nefes Kredisi, 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacaktır.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı