Urfa’da Mahalle Beton Direklerle Kapatıldı

Urfa'da 12 yıldır güvenlik sebebiyle kapatılmayan yolun kaptıldığını bu durumdan dolayı mağdur olduklarını dile getirdi.

 
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Batıkent Mahallesinde oturan vatandaşlar, yaşadıkları sorunları ihbar hattımızı bildirdi. Batıkent Mahallesi 8006 sokakta oturanlar, 12 yıldır güvenlik sebebiyle kapatılmayan yolun kapatıldığını bu durumdan dolayı mağdur olduklarını dile getirdi.
 
Sokaklarının beton bloklarla kapatıldığını ifade eden vatandaşlar, yetkililere seslerini duyurmak için çabaladı. Mahalle sakinleri, mahallelerine çöp, itfaiye, ambulans gibi araçların giremediğini, yolun beton bloklarla kapatıldığını belirtti.
 
Mahalle sakinlerinden bir vatandaş, 16 daire yaşayan insanların aralarında engelli, yaşlı ve çocukların olduğunu, acil bir durumda hiçbir aracın giremeyeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfa Eyyübiye Batıkent mahallesi 8006 sokakta oturuyorum. Yan tarafımızda askeri lojmanlar var. 12 yıldır güvenlik için kapatılmayan yol şu anda kapatıldı. 16 daire mağdur ediliyor. İtfaiye, polis, ambulans, çöp arabası hiçbir faaliyet göremiyoruz. günlerce belediye ile görüşmek için uğraştık. Bu 16 evde engelli var, yaşlı var, hasta var. bu insanlar nasıl yaşayacak. çöpler sokağın ortasına atılıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu