Urfa’da Çocuk Kaçıran Kadın ile İlgili Açıklama Geldi

Aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu bazı illerde çocukları kaçırdığı iddia edilen bir kanın fotoğrafları yayılmaya başlamıştı. Emniyetten açıklama geldi.

Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu bazı illerde çocukları kaçırdığı iddia edilen bir kadının fotoğrafları yayılmaya başlamıştı. Emniyet Müdürlüğü iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.
 
Sosyal medya hesapları üzerinden yayılan bir kadın fotoğrafının altına “Çocukları kaçırıyor. Görenler polise haber versin.” yazarak vatandaşlar tedirgin oluyordu.
 
Kadının Suriyeli olduğu, kaçırdığı küçük çocukları öldürdüğü söylenerek tedirginlik yaratan paylaşımlar elden ele hızla yayılmaya başladı. Fotoğrafın yayıldığı iller arasında başta Şanlıurfa ve ilçeleri olmak üzere, Diyarbakır, Van, Kırıkkale gibi illerde yayıldı.
 
Fotoğrafın ortalıklarda çokça dolanmasının ardından Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi. Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Bununla ilgili müdürlüğümüze ve adı geçen illerimizdeki emniyet müdürlüklerimize yapılan herhangi bir şikayet ya da mağduriyet başvurusu bulunmamaktadır. Provokasyon amacı güdülerek, ilimizin güvenliğini ve huzurunu hedef alan ve olumsuz algı oluşturmaya yönelik sosyal medya üzerinden yapılan bu tür art niyetli ‘çocuk kaçırma’ paylaşımları gerçeği yansıtmamaktadır”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu