GenelGüncelYurt

Ömer Dereci Başkanlığında Toplantı Düzenlendi

Ömer Dereci başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda kurum amir ve müdürlerinin de iştirak ettiği merkez mahalle muhtarları ile toplantı yapıldı.

Ömer Dereci Başkanlığında Toplantı Düzenlendi

Sayın Dereci toplantıda yaptığı konuşmada; halkımıza daha iyi hizmet verebilmek, ilçemizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını ilk elden dinlemek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınının son günlerde ülkemizde de artış göstermesi nedeniyle alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapmak için toplandıklarını belirterek, ” Hem halkın hem de devletin temsilcisi olan muhtarlarımıza önemli görevler düşmektedir.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve sıkıntılarını tespit noktasında muhtarlarımıza müracaat ediyoruz. Pandemi tedbirlerinin sahada etkin bir şekilde uygulanması için muhtarlarımız ile eşgüdüm içinde çalışıyoruz. Muhtarlarımıza bu süreçte büyük sorumluluklar düşüyor. Kurum amirlerimiz ile sürekli irtibat içinde olmalı ve salgınla mücadele etkin bir rol üstlenmeleri gerekiyor. Şimdiye kadar bu süreci başarılı bir şekilde yürüttük” ifadelerini kullandı.

Ömer Dereci Başkanlığında Toplantı Düzenlendi

Toplantıda muhtarlarla; içme suyu şebekesi ve alt yapı çalışmalar ile ilgili ŞUSKİ tarafından gerekli çalışmanın yapılması, mahalle içi ve mahalleyi yol ağına bağlayan yolların yapılması, ve mahalle içi sokaklara parke döşenmesi, alt yapı talepleri, okul, taziye evi ve cami elektrik sorunlarının giderilmesi, madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında metruk binalarla ilgili çalışmaların yürütülmesi, muhtarlarımızın daha etkin bir şekilde madde bağımlılığı ile mücadele de rol alması, Maske Sosyal Mesafe kurallarına uyularak, defin işlemlerinin Büyükşehir Belediyesince oluşturulan ekip tarafından yapılması, Karantina Filyasyon ve Mahalle İçi Denetim heyetlerine en üst düzeyde destek verilmesi, Büyükşehir Belediyesi Numarataj Müdürlüğünce yapılmakta olan MAKS Sisteminde kaynaklanan adres değişiklikleri ile ilgili sorunların giderilmesine ilişkin konular görüşüldü.

Mahalle muhtarları ile yapılan toplantıda muhtarların taleplerini dinleyen Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, muhtarların sorularını tek tek cevapladı. Toplantıda dile getirilen talepler karara bağlanarak, alınan kararlar ve talep edilen konular ile ilgili çalışma yapılması ve sonuçların muhtarlarla ve ilgili kuruluşlarla paylaşılacağı belirtildi.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı