Urfa’da 2 Yıl Önce Sözü Verilen Proje Unutuldu Mu?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün 2 yıl önce söz verdiği projeden ses seda yok. Beyazgül, projeyi unuttu mu?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 11.03.2020 tarihinde duyurduğu altgeçit projesinden ses seda yok. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bundan 2 yıl önce bir altgeçit projesini duyurdu. Projenin Atatürk Bulvarında faaliyete geçeceği, hem yaya hem de araç trafiğini rahatlatacağı belirtilmişti.

2 yıl önce konu ile ilgili duyuru Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından duyurulmuştu. Duyuruda şu ifadelere yer verilmişti;
Başkanımız Beyazgül: “Atatürk Bulvarı’nda yaya alt geçidi ve Çarşı projesinde fizibilite çalışmalarımız devam ediyor”

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Bulvarında meydana gelen kazada bir vatandaş yaralanmış, kaza alanında trafik felç olmuştu. Kazanın ardından, söz konusu bölgede yapılması planlanan proje güdeme geldi.

2 yıl önce Atatürk Bulvarında yaya alt geçidi projesini başlattığını duyuran Beyazgül’e
2020 yılında yapılması planlanan alt geçit projesine ne oldu? üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen projenin fizibilite çalışması tamamlanmadı mı? Projeyi hayata geçirmek için kaç kazanın yaşanması, kaç kişinin canına ve malına kast edilmesi gerekiyor?
ifadelerine yer verildi.

Beyazgül’ün projeyi duyurduğunu fakat hiç bir çalışmanın olmadığını belirten vatandaşlar:

“Hem araç trafiği, hem yayaların Hayatı için alt geçit elzemdir. Beyazgül, alt geçit için söz verdi ama! Projeyi unutmuş olabilir mi?” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu