ŞUTSO HEYETİ ALMANYA GIDA FUARINA KATILDI

Şanlıurfa ve Ticaret Sanayi Odası (ŞUTSO) 7-11 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası Anuga Yiyecek ve İçecek Fuarına katıldı.

sutso 1Heyete başkanlık eden ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, fuarda stand açan firmaları ziyaret ederek ilimiz Şanlıurfa’nın gastronomi kültürü önemini ve potansiyelini aktarıp istişare etti.
Başkan Yetim’in öncülük ettiği ŞUTSO heyeti, 3 gün süren fuar programı kapsamında Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile Düsseldorf Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile de bir araya geldi. Başkan Yetim, ilgili kurumlarla yaptığı görüşmelerde, Oda üyeleri ile ilimizdeki yatırımcılarımızın vize konusunda yaşadığı sorunları, ticari, sanayi ve turizm ilişkilerinin karşılıklı olarak güçlendirilmesi gerektiğini, ülkemizin ve ilimizin Almanya ve tüm Avrupa için önemli ithalat, ihracat kaynağı ve yatırım merkezi olabileceğini anlattı. İkili görüşmelerde Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası, Başkan Yetim ve Odamızın heyetine 13 Kasım’da bir iade-i ziyaret gerçekleştireceği sözü verdi.
Heyetimiz fuar sürecinde Şanlıurfa’dan Almanya’ya ihracat sağlamak adına da önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde, başta Urfa isotu olmak üzere, ilimizin birçok coğrafi işaret tescili almış ürününün Almanya’ya ve Avrupa’nın farklı ülkelerine ihracat edilmesi hususunda olumlu sonuçlar alındı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu