ŞURKAV’da seçim!

Yapılan oylama sonucu yönetim kurulu asil üyeliklerine; Aydın Aslan, Hasan Fehmi Hayırlı, Abdullah Ekinci, Abdülkadir Açar ve Cehavir Asuman Yazmacı seçildi.

ŞURKAV’da seçim!

Vakfın kurucu Valisi T. Ziyaeddin Akbulut’un da katılımıyla, Şanlıurfa İli Eğitim Kültür Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

ŞURKAV Başkanı ve Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Erinç Demir, vakıf mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eski Şanlıurfa Valisi T. Ziyaeddin Akbulut’un Kongre Divan Heyetine başkanlık ettiği toplantıda, vakfın Nisan-Ekim 2022 dönemine ait faaliyet raporu okunarak kabul edildi.

Toplantıda, ŞURKAV Vakfı Başkanı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ŞURKAV’ın kurucusu Ziyaeddin Akbulut’u Şanlıurfa’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, ŞURKAV mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Vali Ayhan, konuşmasında şunları söyledi:

“Vakıflar, tarih boyunca Türk ve İslam dünyasında birbirinden önemli vazifeler üstlenmişlerdir. Günümüzdeki modern devlet unsurlarının yapmakta olduğu faaliyetleri, yüzyıllarca vakıflar yerine getirmiştir. Eğitimden turizme, kültürden sanata, çeşitli alanlarda ŞURKAV iş başında. ŞURKAV, kurulduğu günden bu yana, 32 yılda 1475 faaliyete imzasını atmıştır. Şanlıurfa’da göreve tensip buyrulduğum günden bu yana, birlikte güzel işler başardık. Hayata geçirdiğimiz çeşitli projelerle hemşehrilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize çeşitli faydalar sağlamaya çalıştık.’’

 

VALİ AYHAN: BİRÇOK BAŞARILI PROJEYİ ŞURKAV BÜNYESİNDE HAYATA GEÇİRDİK

 

ŞURKAV ile hayata geçirdikleri projelere de değinen Vali Ayhan, “Yakın bir zamanda, ‘Bir Çatı Bir Fırça’ projesi kapsamında 27 adet atölyemizin eş zamanlı açılışını yapmıştık. Çocuklarımız için inanılmaz güzellikte bir katkı bu. Birçok evladımız çeşitli imkânlardan maalesef ki yoksun. Hizmete ulaşamayan kesimleri, hizmetle buluşturmak bizlerin en önemli vazifelerinden birisi. Bu düsturla hayata geçirilen bir diğer proje de ‘Köyde Sinema Var’ projesi. Köylerimizde, kırsal kesimlerimizde sinemaya gidebilme imkânı bulamayan vatandaşlarımızı sinemayla buluşturuyoruz.

Özellikle evlatlarımız bu projeden oldukça memnun. Çok güzel geri dönütler alıyoruz. İstikrarlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz İnşallah. Güzel şekilde ilerleyen bir diğer projemiz de ”Kuşaklar Buluşması” projesi. Bu projeyle lise öğrencilerimize değerler eğitimi kapsamında; milli, manevi, ahlaki değerlerimiz anlatılırken; bunun yanı sıra şehrimizin tarihine, kültürüne yönelik de bilgilendirici konferanslar düzenleniyor” ifadelerine yer verdi.

ŞURKAV Genel Kurul Toplantısının verimli geçtiğini ifade eden Vali Ayhan, vakfın kuruluşundan bugüne Şanlıurfa’ya emek vermiş herkese teşekkür ederek, bu alandaki kurum ve kişilerin belli hedeflere koordinasyonun sağlanmasının önemli olduğuna değindi. Şanlıurfa’nın her alanda önemli bir zenginliğe sahip olduğunu aktaran Vali Ayhan, “Her alanda yeni bir yol haritasına ihtiyacımız var. Turizmde, kültürde, tarihsel eğitimde ve sanatsal varlığımızın tekrar değerlendirilmesinde ve her alanda. Valilik görevine başladığım beş aylık süre içerisinde bunu gerçekleştiremeye yönelik çalışmaları başlattığımızı sizlerle paylaşmak isterim” diye konuştu.

Yapılan oylama sonucu yönetim kurulu asil üyeliklerine, Aydın Aslan, Hasan Fehmi Hayırlı, Abdullah Ekinci, Abdülkadir Açar ve Cehavir Asuman Yazmacı seçildi.

ŞURKAV Genel Kurul Toplantısı, toplu hatıra fotoğrafı çekiminden sonra son buldu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu