Şanlıurfa OBM Yeni Türlerin Denemesine Başladı

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü, yeni türlerin denemesini yaptığını duyurdu. Denemeye alınan türler Kırmızı Amerikan Meşesi, Ihlamur ve Anadolu kestanesi oldu.
ogm
Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü, sonbahar ve ilkbaharda satışı yapılacak olan fidanların üretim ve bakım çalışmalarına başladığını duyurudu. Şanlıurfa OGM yeni türlerin denemesini yaptığını duyurdu.
 
Şanlıurfa OGM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
Sonbaharda #YeşilVatan‘ımızı Süsleyecek ve Yurdumuzun Yeşiline Yeşil Katacak Fidanların Bakımı Özenle Yapılmaktadır.
 
Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne Bağlı Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü’nde sonbahar ve ilkbaharda satışı yapılacak fidanların üretim ve bakım çalışmaları ile yeni türlerin denenmesi devam etmektedir…
 
Fidanlık Müdürlüğümüz tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın boylu fidan ihtiyacını karşılamak üzere Çınar , Dişbudak, Kokar Ağaç, Katalpa, Mavi Servi, Elder Çamı, Top Mazı, Badem, Ceviz ve Dut vb türden fidanların üretimi ve bakımı yapılmakta, ayrıca bölgede varlığını sürdürübilecek türlerin tespiti için deneme çalışmaları yapılmaktadır… Denemeye alınan türler; Kırmızı Amerikan Meşesi, Ihlamur ve Anadolu kestanesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu