AsayişGenelGüncel

Siverek’te Çiftçinin 50 Dönümlük Arazisi Küle Döndü

Siverek'te Çiftçinin 50 Dönümlük Arazisi Küle Döndü

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan yangında 50 dönüm buğday tarlası kül oldu.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan yangında 50 dönüm buğday tarlası kül oldu.

Edinilen bilgiye göre, yangın Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Üstüntaş Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Serdar Ayata’ya ait 80 dönümlük buğday tarlasında yangın çıktı. Yangını gören çevredeki vatandaşlar, olayı tarla sahibine ve jandarma ile itfaiyeye bildirdi. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına itfaiye ekipleriyle birlikte mahalle sakinleri traktörle müdahale etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alınırken, 50 dönüm arazi kül oldu.

Yangın tarlayı küle çevirdi

Yangın hakkında bilgi veren mahalle sakinlerinden Emin Ayata, ”Baktım tarla sahibi ve mahalleliye haber verdim. Biz de müdahale etmeye çalıştık. Kısa sürede itfaiye ekipleri de geldi ama tüm müdahaleye rağmen yaklaşık 50 dönüm yandı” dedi.

Biçilme zamanında yandı

Tarla sahibi Serdar Ayata ise, ”Sabah biçerdöveri bekliyordum, gelip bu tarladaki mahsulümü toplayacaktım. Bana telefon geldi, dediler tarlan yanıyor. Mahalle sakinleriyle birlikte traktörlerle geldik ve yangına müdahale ettik ama yine de 50-60 dönüm buğday ekili arazim yandı. mağdurum” diye konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı