Şehidin Adının Verildiği Spor Salonu Törenle Açıldı

Karaköprü’deki Şehit Komiser Şükrü Can Kayadibi Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa Vali Erin de katıldı.

Karaköprü’de, Şehit Komiser Şükrü Can Kayadibi Çok Amaçlı Spor Salonu törenle hizmete açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan, Karaköprü’deki Şehit Komiser Şükrü Can Kayadibi Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

8 Mayıs 2019 tarihinde Halfeti’de terör örgütüne yönelik düzenlenen meskûn mahal operasyonu sırasında, terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu şehit düşen Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi’nin adının verildiği spor salonunun açılış törenine; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, şehidin ailesi, mesai arkadaşları ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Erin,  Şükrü Can Kayadibi’nin şehit düştüğü operasyonu anımsatarak,  “Bu vatan için, birliğimiz, beraberliğimiz, istiklalimiz ve istikbalimiz için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kahraman bir evladımız. Mekânının cennet olduğuna kesin inancımız var. Cenab-ı Allah bizi, onların şefaatine nail kılsın. Onlar, gidebilecekleri en yüce makama gittiler. Ama geride bıraktıkları ve uğruna canlarını feda ettikleri değerlere hep birlikte sımsıkı ve kararlı şekilde sahip çıkmak, onları utandırmamak bizlere düşen en önemli görevdir” dedi.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu