GenelGüncelYurt

Urfalılara Verdiğin Sözü Tutmadın! Urfa’dan Özür Dile

Mersin–Adana–Osmaniye–Gaziantep Hızlı Tren Hattının ihalesi yapıldı.

Mersin–Adana–Osmaniye–Gaziantep Hızlı Tren Hattının ihalesi an itibari ile yapıldı. Proje’nin ihalesinin Kalyon İnşaatın aldığı duyuruldu. Uzunluğu 236 kilometre olacak olan Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi’nde Şanlıurfa yine oyun dışı kaldı.

Açanal Müjdeyi Vermişti

Geçen senelerde hzılı tren projesinin yapılacağını, etüt ve proje çalışmalarının 2020 yılı içerisinde tamamlanacağını duyuran Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Urfalılara verdiği proje bilgileri konusunda bir tek projenin tarihini tutturabildi.

Açanal, Urfalılara Verdiği Sözü Tutamadı

2019 yılında yaptığı açıklamada projeye Şanlıurfa’nın da dahil olacağı müjdesini veren Zemzem Gülender Açanal, bu sene projenin ihalesinin belli olduğu zamanda, sanki proje ihalesi belli olmamış gibi, Şanlıurfalılara verdiği sözler umurunda değilmiş gibi hızlı tren projesini görmezden gelerek, TBMM komisyonunda görev yerlerinin belli olması ile ilgili Tweetler attı.

Urfalılardan Özür Dileyecek Mi?

Bir milletvekilinin bile sözünün geçmediği, verdiği sözün yalan olduğunun ortaya çıktığı Şanlıurfa’da vay bu memleketin, vay bu vatandaşının haline” dedirtti.  Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal,bu konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacak, veya hiç yapmayacak mı bilinmez ama en azından Urfalılara bir özür borçlu olduğunu bilmeli.

İşte Vekil Açanal’ın 2019 yılında projeyi duyururken yaptığı açıklamalar;

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı