Şanlıurfa’da Umre Kayıtları Başladı

Ramazan ayını Mekke ve Medine-i Münevver’de geçirmek isteyen vatandaşlar için Ramazan ayı umre turlarına kayıtlar başladı.

Hac ve Umre seyahatleriyle ilgili karar Resmi Gazete’de

Diyanet İşleri Başkanlığı, ​sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını Mekke ve Medine-i Münevver’de geçirmek isteyen vatandaşlar için Ramazan ayı umre turlarına kayıtların başladığını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, on bir ayın sultanı Ramazan ayını kutsal topraklarda geçirmek isteyen vatandaşlara yönelik farklı tur seçenekleriyle “Ramazan Ayı Umre Programı” hazırladı.

Buna göre; 15 günlük, 30 günlük ve 35 günlük Kâbe’ye yakın mesafede konaklama ve servisli umre programı gibi seçenekler bulunuyor. Şanlıurfa İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerinde kayıtlar alınmaya başlandı.

Tercih edecekleri umre programına karar veren vatandaşların, başkanlık internet sitesinde bilgileri paylaşılan ilgili bankalara ücret ödemelerini yapmaları gerekiyor. Ücret ödemesini yapan vatandaşlar, umre kaydını 19 Aralık’tan itibaren il ve ilçe müftülükleri ile e-devlet üzerinden yapabilecek.

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu