Aşçılar Harranlı Öğrencileri Pizzayla Buluşturdu

Şanlıurfa Profesyonel Aşçılar Derneği hayatlarında hiç pizza yemeyen Harranlı öğrenciler için okul bahçesini mutfağa dönüştürdü.

Gönüllü Aşçılar Harranlı Öğrencileri Pizzayla Buluşturdu

Şanlıurfa Profesyonel Aşçılar Derneği, Harranlı öğrencileri pizzayla tanıştırdı. Hayatlarında hiç pizza yemeyen öğrenciler için okul bahçesini mutfağa dönüştüren gönüllü aşçılar, öğrencilere hem pizza yaptı hem de pizza yapmayı öğretti.

Türkoğlu İlkokulunda düzenlenen etkinliğe Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Bircan ile Dernek Başkanı Mehmet Emin Nitik ve gönüllü aşçılar katıldı.

İLK DEFA PİZZA YEDİLER

Yarım asırlık tarihe sahip olan okulun bahçesine tüplü fırın kuran aşçılar, pizzaların hamurunu ve malzemelerini öğrencilerle hazırladı. Fırına sürülen pizzalar piştikten sonra okulun bahçesinde öğrencilere servis edildi. Öğrencilerin pizzayla buluşma anı renkli görüntülere sahne olurken hem öğrencilerin hem de velilerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Öğrencilere kendi imkanlarıyla pizza ikramında bulunduklarını belirten Başkan Nitik, destek verilmesi durumunda her hafta bir köy okulu öğrencilerini pizzayla buluşturabileceklerini söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu