GüncelSağlıkYurt

Şanlıurfa’da günde 500 test yapılabilecek

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji PCR laboratuvarında günlük 500 adet PCR korona virüs testi yapılabilecek.

Harran Üniversitesi Test

Korona virüs tanısı için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi tamamlanan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı Prof. Dr. Fadile Yıldız Zeyrek yönetiminde PCR testlerini çalışmaya başladı.

 

Şanlıurfa’da Günlük 500 Test

Şanlıurfa’da günde 500 korona virüs testi yapılacağını belirten Yıldız, “Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarının, korona virüs tanısına yönelik olarak günlük 500 PCR testi çalışma kapasitesine sahip olduğunu, PCR tanı laboratuvarında hızlı sonuç vermek için büyük bir titizlikle çalışmaya başlandığını, Şanlıurfa il merkezinden ve İlçelerinden gelen hasta numunelerinin aynı gün içerisinde tüm testlerinin tamamlanarak sonuca ulaştırıldığı, aynı anda vatandaşlarımızın mağdur olmaması için korona virüs dışındaki hastalıklarının tanı ve tedavisi için diğer test çalışmalarının da devam ettiğini” dedi.

 

Şanlıurfa’da Kısa Sürede Laboratuvar Kuruldu

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek ise, “Hastanemiz Mikrobiyoloji Laboratuvarının Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da korona virüs PCR testleri için yetkilendirilen ikinci laboratuvar olduğunu, böylelikle daha çok sayıda Şanlıurfalı’nın test yapmasının mümkün olacaktır. Bu hizmeti Şanlıurfalı hemşehrilerimize sunmamızı sağlayan emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Kısa sürede laboratuvarımızı kurduk. Tam kapasite çalışmaya başladık” ifadelerini kullandı.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı