GenelGüncelYurt

Urfa’dan Çıkan Yks Birincisine Bizim Öğrencimiz Dedi

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren MEM Eğitim Kurumları ismindeki kurs merkezi Yılmaz Yılmazer’i kendi öğrencileri olarak göstererek prim yaptı.

 

Şanlıurfa’da öğrencilerin sınava hazırlanması amacıyla kurulan özel MEM Eğitim Kurumları, Şanlıurfa Fen Lisesi Öğrencisinin başarısından pay çıkardı.

 

Şanlıurfa Fen Lisesi Öğrencisi Yılmaz Yılmazer’in, YKS’nin açıklanması ile sıfır hata yaptığı ve Türkiye 1.’si olduğu öğrenildi. Türkiye birincisinin Şanlıurfa’dan çıkması herkesi gururlandırırken başarıdan pay çıkaranlar da türemeye başladı.

Kısa Bir Süre Gittiği Kurs Merkezi, Başarıyı Sahiplendi

Türkiye YKS 1.’si Yılmazer’in başarısından pay çıkararak, Türkiye birinciliğini kendilerine mal eden kurumlardan bir tanesi de MEM Eğitim Kurumları oldu. MEM Eğitim Kurumları adı altında öğrencileri sınava hazırlayan kurs merkezi, Yılmazer’in kendi öğrencileri olduğunu belirten afişler yayınlayarak, Türkiye 1.’s öğrenci üzerinden prim yapmaya başladı. Yılmazer’in aslında Fen Lisesi Öğrencisi olduğunu ve söz konusu kurs merkezine pandemiden dolayı kısa bir süreliğine gittiği anlaşıldı.

Fen Lisesi Açıklama Yaptı

Fen Lisesi yönetim kadrosu, kendi öğrencilerinin başarısı üzerinden prim kasmaya çalışan söz konusu kurumun yaptığı yanlışı şu sözlerle açıkladı; “Okulumuzda lise hayatı boyunca özenle üzerinde durulmuş öğrencilerimizin başarısını kendi başarıları gibi gösteren kurumlar var. Bu kurumların yaptığı reklamlar gerçek değildi. Öğrencimiz Yılmaz Yılmazer, söz konusu eğitim kurumuna pandemiden dolayı kısa bir süreliğine gitmiştir. Öğrencimizin başarısını kendilerine mal etmeleri yakışı bir durum değildir.” açıklamasında bulundu.

 

Milli Eğitim Soruşturma Başlattı

Tüm bunlar yaşanırken, Urfa.com olarak konu ile ilgili Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede, MEM Eğitim Kurumlarına soruşturma açıldığı ve konunun araştırma aşamasında olduğunu bilgisi edinildi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı