Şanlıurfa’da Doktor ve Eşinden Hemşireye Hakaret

Şanlıurfa’da kendilerinden farklı siyasi görüşe sahip olan hemşire, doktor ve eşi tarafından hakarete maruz kaldı. Doktor ve eşi açığa alındı.
doktor

Şanlıurfa’da Doktor ve Eşinden Hemşireye Hakaret

Olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan 15 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. İddialara göre Aile hekimi İ.Ö. Hemşire T.B’ye hakaret etti. Doktorun hemşireye hakaret etme sebebinin siyasi görüş ayrılığı olduğu belirtildi. Doktor İ.Ö. tartışma sırasında Hemşire T.B.’ye; “Bu sağlık ocağında seni çalıştırmayız, git bu sağlık ocağından” diyerek hakarete varan aşağılayıcı sözler sarf etti. Doktor İ.Ö’nün bununla yetinmeyip Hemşire T.B.’nin üzerine yürüdüğü iddia edildi.
 

Doktor ve Eşi Açığa Alındı

Doktor ve hemşirenin tartışmasına şahit olan başka bir sağlık personeli araya girerek engel oldu. Tartışmanın ardından Hmeşire T.B. İl Sağlık Müdürlüğüne giderek şikayette bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü konu ile ilgilenerek Doktor İ.Ö. ve eşi A.Ö.’nün çalışma sözleşmesini iptal ederek 2 aylık açığa aldı.
 
 

Hemşire, ‘Can Güvenliğim Yok’ Dedi

Hemşire T.B şikayetinin arından karakolun yolunu tuttu. Mobinge maruz kalan Hemşire T.B., can güvenliği tehlike olduğuna ve tehdit edildiğine dair şikayette bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu