Öktem: Martı, Amerikan SPK’sından Onay Aldı

Martı kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, New York Borsası’na (NYSE) açılma stratejisiyle ilgili detayları paylaştı.

Öktem: Martı, Amerikan SPK’sından Onay Aldı

Martı, New York Borsası’na (NYSE) açılmaya başlıyor. Detaylar Martı kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, tarafından verildi. Öktem, yaklaşık 2 senedir New York Borsası’nda yer almak için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Hedeflerine ulaşmaya çok az bir zamanın kaldığını belirten Öktem, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye için çok iyi ama taksi lobisi için kötü bir haberim var. TAG’ı yani hatır taşımacılığını dünyanın her medeni memleketinde olan bu sistemi Türkiye’ye getirdiğimizden beri bu sözde taksi baronlarının bize saldırıları bitmedi. Taksi emekçilerini kışkırtarak ofisimizi basmaktan kullanıcılarımızın üzerine araba sürmeye kadar yapmadıkları pislik kalmadı.

Sosyal medyada hakimler bizim adamımız. Mahkemede istediğimiz alırız gibi söylemlerle adaleti bile töhmet atında bıraktılar. Ancak son dönemde artık yeter değimiz bir olay yaşadık. New York Borsası’na açılma sürecimiz var. Bu lobi yabancı yatırımcılarımıza Türkiye’ye yatırımlar yapmayın diye yazılar yazmış. Yurtdışında türlü türlü memleketi kötüleyen şikayetlerde bulunmuş. Bunlar artık memleket düşmanı ama onlara kötü bür haberimiz var.

Martı bu hafta Amerikan SPK’sından (SEC) yeşil ışığı aldı. Allah kısmet ederse bayramdan sonra New York Borsası’na açılış zilini çalmaya ve Türk bayrağını dikmeye gidiyoruz. Milli bir şirkete, bir Türk şirketine mani olmaya çalışanlar yaptıklarından utansınlar. Bugüne kadar yılmadık, yılmayacağız.

Bu ülke için uğraşmaktan canımızla kanımızla mücadele etmekten geri durmadık, durmayacağız. Bu yolda bizimle yürüyen 10 milyon TAG ve Martı kullanıcısına teşekkür ediyorum. Bu bayrağı gururla dalgalandırmamıza bu saatten sonra kimse engel olamaz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu