GenelGüncel

Nevali Otel’den O Haberlere Yalanlama

Şanlıurfa’da bazı yerel basın organlarında Nevali Otel Hakkında çıkan iddialara yalanlama geldi.

Şanlıurfa’da bazı yerel basın organlarında Şanlıurfa’nın kendini kanıtlayan kurumları arasında olan Nevali Otel Hakkında çıkan iddialara yalanlama geldi. Nevali Otel yönetiminden yapılan açıklamada, Nevali Otelin hedef alındığı iddia edilirken söz konusu personellerin kendi İnisiyatiflerini kullanarak hastaneye başvurduklarını belirterek haberlerin içeriğinin abartılı ve eksik olduğu belirtildi.

Kent İstihdamına katkıda bulunuyor

Şanlıurfa ve Türkiye’de sayılı oteller arasında olan Şanlıurfa Nevali Otel, gerek misafirperverliği gerekse de kalite olarak kendini daima kanıtlayan bir kuruluş olarak öne çıkmayı başardı. Şanlıurfa ve Güneydoğu turizmine oldukça önemli katkılar sunan Nevali Otel, kentte ağırldığı yerli ve yabancı misafirleriyle kent ekonomisine de katkı sağlayarak daima istihdam kapısı olmayı hedef edinen bir kurum oldu.

Otel yönetiminden yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

“Bazı basın yayın organlarında otelimiz hedef alınarak yapılan haberlerde personellerimizin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı ve otel personellerinin izole edildiği bilgisi abartılarak ve tarafımızdan detayları öğrenilmeden paylaşılmıştır.

Söz konusu Personellerimiz izinli oldukları günlerde kendi istekleriyle hastaneye müracaat etmişlerdir. Sonrasında bu süreç oluşmuştur. Haber içeriği eksik ve yanlış bilgilerle abartılmıştır. Böylesi hassas bir süreçte korku ve panik oluşturma gayreti Şanlıurfa’nın turizmine ve istihdamına vurulan en büyük darbedir.

 

Öz sermayeleriyle Şanlıurfa turizmine ve istihdamına büyük katkıda bulunan işadamlarının hedef alınması Şanlıurfa adına büyük talihsizliktir. Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sürecinde devletimiz en etkili ve başarılı şekilde mücadele vermektedir.

Otelimiz Sağlık bakanlığı ve Kültür ve Turizm bakanlığının Bilim Kurulu ile birlikte belirlemiş olduğu 132 maddelik tedbirleri fazlasıyla yerine getirmiştir.

TSE (Türk Standartları Enstitüsü) Denetmeni tarafından yapılan denetim sonrasında, Bakanlık onayıyla www.tga.gov.tr web sitesinde yayınlanan “Sağlıklı Turizm Belgesi” almaya hak kazanan ilk işletmelerden biri olma gururunu yaşarken, bu şekilde bir haber ile başarımızın gölgelenmesini

Nevali Hotel olarak kınıyoruz. 18.06.2020

Ömer Faruk KARINCA

Genel Koordinatör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı