Maymun Çiçeği Vakası Türkiye Sınırına Dayandı

Koronavirüsün ardından büyük tedirginlik yaratan maymun çiçeği vakası Türkiye sınırına dayandı. Vaka bir yolcudan ülkeye girdi.

 
Koronavürüs salgınının ardından ortaya çıkan maymun çiçeği vakası tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Daha önce Türkiye’de maymun çiçeği vakası görüldüğü ile ilgili haberler gündeme gelmişti. Sağlık Bakanlığı Türkiye’de maymun çiçeği vakasının olmadığını açıklamıştı.
 
Tüm bunların ardından maymun çiçeği vakasının Türkiye sınırına dayandığı öğrenildi. Sınır komşumuz olan Gürcistan’da 1 kişide maymun çiçeği vakası görüldüğü öğrenildi. Yetkililer virüsün Avrupa bölgesine seyahat eden bir yolcuda görüldüğünü açıkladı.
 
Gürcistan yetkilileri, vakayı doğrulayarak ülkede ilk maymun çiçeği vakasının tespit edildiği belirtildi. Yapılan açıklamada “Hasta hafif bir viral enfeksiyona sahipti ve uygun tedaviden kısa süre sonra sağlık merkezinden taburcu edildi” ifalerine yer verildi.
 
 

Maymun Çiçeği Nedir?

Genellikle hayvandan insana ve nadiren insandan insana yakın temasla bulaşan virüs, vücutta yüksek ateş ve kaşıntılı kabarcıklara yol açabiliyor.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu