Siverek’te Köpek Saldırısına Uğrayan Mimar Yoğun Bakımda

Siverek’te kuduz köpeklerin saldırısına uğrayan Mimar Lütfü Seray, yoğun bakıma alındı. Meslektaşları genç mimar hakkında bilgi istedi.
Siverek'te Kuduz Köpek Saldırısına Uğrayan Mimar Yoğun Bakımda

Siverek’te Köpek Saldırısına Uğrayan Mimar Yoğun Bakımda

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçen hafta kuduz köpeklerin saldırısına uğrayan kişinin mimar olduğu öğrenildi. Genç mimar Lütfü Seray’ın Gaziantep Medikal Hastanesi’nde yoğun bakımda olduğu öğrenildi.
 

Siverek Kaymakamlığı Kuduz Saldırına Karşı Uyarı Yapmıştı

Genç mimar Saray’ın meslektaşları kuduz tedavisi gören arkadaşları hakkında bir açıklama yapılmasını talep etti. Siverek kaymakamlığı, mimar Lütfü Seray’ın kuduz köpeklerin saldırısına uğramasının ardından basın ve kamuoyu açıklaması yapmıştı. Kaymakamlık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti.

“Kıymetli vatandaşımız ilçemizde kuduz vakasından dolayı bir vatandaşımız tedavi görmekte olup yapılan araştırmada köpek saldırısı nedeniyle bazı büyükbaş hayvanlarda da kuduz vakaların rastlanmıştır…
 
İlçe Hıfzıssıhhav Kurulu toplanmış olup konuyla ilgili tedbirler almıştır.
 
Bu kapsamda söz konusu yerlerde karantina uygulamaları yapılmıştır. Ayrıca belediyemiz, sağlık müdürlüğü ile tarım ve orman Müdürlüğünce gerekli çalışmalara başlanmıştır. Bununla birlikte şüpheli durumların derhal yetkili mercilere bildirilmesi ve herhangi bir vakada ivedilikle sağlık kuruluşlarına müracaat edilmesi gerekmektedir… Kamuoyunun bilgisine arz olunur.
 
Siverek Kaymakamı
 
Aziz Gölbaşı”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu