Viranşehir ve Ceylanpınar’a Entegre Katı Atık Tesisi

Mültecilerden etkilenen alanlarda Ceylanpınar ve Viranşehir ilçeleri arasında Entegre Katı Atık Tesisi kurulacak.

Viranşehir ve Ceylanpınar’a Entegre Katı Atık Tesisi

Viranşehir ve Ceylanpınar ilçe belediyelerinin kullanımına sunulacak olan Entegre Katı Atık Tesisi projesiyle ilgili Ceylanpınar’da paydaş katılım toplantısı gerçekleştirildi.
Ceylanpınar ile Viranşehir ilçeleri arasında yer alan Arbit bölgesinde kurulması planlanan tesis ile ilgili vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye’deki Mülteciler için Malı Yardım Programı (FRIT) kapsamında Sine vizyon sunumu ile başlayan ve ardından soru cevap ile devam eden paydaş katılım toplantısına Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili İbrahim Almaz, Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, Mahalle Muhtarları, Suriyeli misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili İbrahim Almaz, ‘’Belediye Başkan Vekili olarak İLBANK’tan gelen heyete çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İki İlçemiz için çok büyük ihtiyaç duyulan projenin hayata geçirilerek Viranşehir ve Ceylanpınar’a ilçelerimize bir an önce kazandırılmasını ümit ediyorum. Her iki ilçemize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.’’ dedi.

Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, ‘’İlçemizdeki Suriyeli mültecilerin etkilerini azaltmak ve alt yapılarını sağlamak adına yapılan proje dahilinde 2016 yılında 1. etap olan çöp aktarma istasyonu tamamlanmıştı. Bu tamamlanmadan sonra her gün bir treyler Büyükşehir Belediyemizce gönderilen tır aracılığıyla çöplerimiz kesinlikle burada bırakılmadan bertaraf tesisine götürülmekte. Bugün İLBANK ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Yönetim Dairesi Başkanlığı ekipleri geldi bizlerde kendilerini ağırladık. Başkan Vekilimiz İbrahim Almaz ve Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın da katılımlarıyla paydaş toplantısına katılım sağladık. İLBANK’tan gelen yetkili arkadaşlarımız burada bir bilgi sunumu gerçekleştirdi verimli bir sunum oldu. Bu projenin 2. Etabı henüz tamamlanmadı ve bizlerde belediye olarak bu projeyi özlemle önemsiyoruz. Bir an önce bu eksikliğin giderilmesini arzu ediyoruz. Projenin hayata geçmesiyle birlikte kooperatifleşmeyle beraber belediyemize nispetten gelir elde edilerek maddi katkı sağlayacak.’’ İfadelerinde bulundu.

İLBANK Proje Danışmanı Serkan Küçük Ünsal, ‘’Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin proje yürütücülüğünü yaptığı Viranşehir-Ceylanpınar Entegre Katı Atık Tesisinin çevresel ve sosyal etki değerlendirme çalışmaları kapsamında halkın katılım toplantımızı gerçekleştirdik. Bu kapsamda sorularımızı da aldık ve şikâyet mekanizmamızdan bahsettik. Bu konuda da gerekli raporlarımızı yapacağız. Burada aldığımız soruları raporlarımızda işleyeceğiz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin aldığı şikayetleri değerlendirmesiyle projenin artık inşaat aşamalarının başlaması ön görülmekte hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Ulucami Mahalle Muhtarı Ali Gürel, ‘Viranşehir-Ceylanpınar Entegre Katı Atık Tesisinin ilçelerimize kazandırılmasıyla birlikte artık mahallelerimiz ve çevremiz daha temiz hale gelecek.’’dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu