Özel HaberSağlık

Koronavirüs Erkeklerde Kısırlığa Neden Oluyor

Yüzbinlerce insanın ölmesine neden Koronavirüs can almaya devam ederken her geçen gün bilim insanlarını da şaşırtmaya ve yanıltmaya devam ediyor.

Dünyayı saran ve yüzbinlerce insanın ölmesine neden Koronavirüs can almaya devam ederken her geçen gün bilim insanlarını da şaşırtmaya ve yanıltmaya devam ediyor.

ABD, İngiltere, İtalya ve İspanya’da döküntü, yüksek ateş ve kalp iltihabı gibi şikâyetlerle doktora götürülen küçük yaştaki çocukların sayısında artış olması ayrı bir panik havası yarattı. Bu vakalar, kan damarlarının sızmaya başlayabileceği ve akciğerlerde ve diğer büyük organlarda sıvı biriktiği “Kawasaki” hastalığı adı verilen ciddi bir bağışıklık hastalığı olduğu tespit edildi. Pediatri ve Çocuk Sağlığı Royal College Başkanı Russell Viner, Testleri pozitif çıkan bazı çocukların, hastalığın Covid ile ilgili olduğunu söyledi.

Koronavirüs Erkeklerde Kısırlığa Sebep Oluyor

Uzmanların yaptığı bilimsel araştırmalar, Covid-19’un hastalıklardan ötürü orantısız ölümlerin ötesinde erkekler için belirli sorunlara sebep olduğunu öne sürdü. Dünya Üroloji dergisine konuşan Ali Raba “Covid-19’un erkek kısırlığına sebep olma potansiyeline sahip olduğu konusunda teorik bir ihtimal var” diye dikkat çekici ifadeler kullandı. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada ise, Covid-19’lu 81 erkekte, erkeklik hormon oranlarının azaldığını ve bu durumun doğurganlık problemine neden olacağını ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı