GenelGüncelSporYurt

Kemal Saraçoğlu’ndan Açıklama

Kemal Saraçoğlu açıkladı Yetkililer Transfer tahtasını açsın Gerisini ben yapayım

Kemal Saraçoğlu’nun açıklaması:

Şanlıurfaspor Taraftarlarının isteği üzerine Ankara’daki işlerimi yarım bırakarak geçen hafta Memleketime geldim.

Büyükşehir Bld. Başkanımla görüştüm. Ve akabinde sosyal medyadan yazılı bir açıklama yaptım.

Açıklamamda Üst düzey Yetkili il idarecilerinden ve siyasilerden Transfer tahtasının açılması için tüm sporseverler adına ricada bulundum.

Transfer Tahtasının açılma maliyeti yaklaşık 10 milyon TL dir. Enkazı kaldırma adına Gelin iş bölümü yapalım dedik. Geçen haftaki Açıklamamda transfer tahtasını açtığınız takdirde,

Spor kamuoyununda onayını alarak Şahsım ve yönetimim işin başına geçmeyi düşünüyoruz dedik. önümüzdeki sezon kurulacak takımın peşinatı ve tüm masrafını karşılayacağımızında sözünü vermiştik. Ve bu sözümüzünde arkasındayız. Ama bu süre çok azalmaktadır.

Şanlıurfaspor memleketimizin en önemli marka değeri ve reklamıdır. Takımımızın 2. Ligde kalması, tekrarı olmayacak büyük bir şans olmuştur. Ama Malesef Şanlıurfaspor da sıkıntı çok büyüktür. Sıkıntıların bir kısmını kısaca açıklamak gerekirse Transfer tahtasının açılması bunun sadece bir bölümüdür. Gelelim yönetimin yapacağı işlerin bir kısmını sıralamaya,

Çok acil komple yeni bir takım kurulacak ve hemen peşinatları ödenecek, takım acilen kampa gidecek ve kamp masrafını ödeyecek, tesis resmen bitmiş en az 2 milyon tesise harcanacak, tesisdeki çim saha dahi bitmiş, Tedaşa yüklü miktarda borç var,

Elektrikler kesik, Tedaşa acil ödeme yapılması gerekiyor, tesisin birikmiş su borcu, esnafa olan borçlar ve esnaf hacizleri, ssk borcu yaklaşık 2,5 milyon, maliye borcu,

Gençlik spora bağlı stad kirası yaklaşık 2 milyon civarı, maçlardaki güvenlik firmasına birikmiş borç, tesisin personeline en az 30 ay maaş ve bunun gibi daha bilmediğimiz bir çok ödemeler ve hacizler var.

Geçmiş dönemde siyasilerin ve bazı yalakalarının, iyi giden bir düzene yaptığı yanlış mudahaleyle malesef takımımız bu hale geldi. Allah’a havale ediyoruz. Arkadaşlar konuşmakla ve yorum yapmakla bu işler olmuyor, Olmadıda. Şu gelsin bu gelsin Takıma başkan olsunla da olmuyor. Sanko gibi bir holdingimizde yok

. Malesef İlin zenginleri ve işadamları sadece yönetime gelirlerse para veriyorlar, onun dışında Şanlıurfaspor diye bir takım akıllarına gelmiyor.

Gelelim Şanlıurfasporu kurtarma adına ne yapabiliriz, il idarecileri, siyasiler ve tüm Şanlıurfa halkı bu enkazı hep beraber kaldırmalıyız. Önümüzdeki sezon Kısa bir süre sonra başlayacak.

Transfer tahtası açılsada, yeni bir takım kurulsada, çok acil bir şekilde tüm Memleket olarak kenetlenip, bir çok aktiviteler düzenleyerek , 51 yıllık Şanlıurfasporumuzun önümüzdeki yıllarını garantiye alabiliriz. Gelelim Yönetim seçimlerine, 2011 ve daha önceki yıllar gibi, kendine güvenen Spor severler Şanlıurfaspora başkan ve yönetime aday olmalı, yarışmalı, deleğeler kim daha iyi başkanlık yapar daha iyi yönetir derse O başkan ve yönetim Şanlıurfasporun başına geçmeli.

Başkan olmak için siyasilerden İcazet alınmamalı. Bu arada deleğe sistemide düzeltilmeli, yani kısaca Şanlıurfasporu tepeden tırnağa ele almak lazım. Aynı zamanda, idareciden siyasetçiye, yönetimden taraftara kadar hepimiz, samimiyeti ve yüreği ortaya koymamız gerekiyor.

Biraz uzun yazdık ama ne yapalım içimiz dolu. Şu an havaalanındayım. Ankaraya gidiyorum. Memleketimin ve Şanlıurfasporun her zaman emrindeyim. Saygılarımla.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı