Canpolat Uyardı! Kapalı Fırınlara Ceza Gelecek

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ilçede fırınlarını keyfi olarak Kapatan fırıncılara cezai işlem uygulayacağını belirtti.

Başkan Mehmet Canpolat'tan Yeni Yıl Mesajı
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,  ilçede fırınlarını keyfi olarak Kapatan fırıncılara cezai işlem uygulayacağını belirtti.

Şanlıurfa’da deprem nedeniyle ekmeye ulaşmak çile haline geldi. Kentteki çoğu fırıncı kepenk kapatmıştı. Sosyal medya hesaplarından “Ekmek alamıyoruz. Hiçbir fırın açık değil.” sözlerinin üzerine vatandaşların isyanını Urfa.com sitemizde gündeme getirmiştik.

Üzerinden çok zaman geçmeden Şanlıurfa’da ekmek fırınlarını açtığını belirten fırınlar oldu. Şanlıurfa birkaç fırın ise ekmeği ücretsiz vereceğini belirtti. Bu gelişmeler sevindirirken fırınlarında ücretsiz ekmek veren fırıncı esnafı vatandaşlar tarafından takdir edildi.

Fırının kapalı olması belediye başkanlarını da harekete geçirdi. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fırınlarını keyfi olarak kapatan fırıncı esnaflarına cezai işlem uygulanacağını belirtti. Canpolat yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Fırıncı kardeşlerim bu zor süreçte birlik ,beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız.Bu nedenle geçerli bir mazereti olmadığı halde,Yarın fırınlarında üretime başlamayan fırınlarımız ile alakalı Zabıta müdürlüğümüz yasal işlem başlatacaktır Kamuoyuna Saygılarımla arz ederim”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu