Genel

Kaymakamlık Açıkladı! Koronalı Hastalar ile Normal Hastalarla Aynı Odada Mı?

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’den Covid-19 hastaları ile normal hastaları aynı katta tutukları ile ilgili ortaya atılan iddialara hastane yönetiminden cevap geldi.

Bazı sosyal medya hesaplarında “Ceylanpınar Devlet Hastanesinde Covid-19 hastaları ile normal hastalar aynı ortamda tutuluyor” iddiaları yer aldı.

 

İddiaların soysal medya hesaplarında paniğe neden olması ile beraber Ceylanpınar Devlet Hastanesi ve Ceylanpınar Kaymakamlığı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada;

 

Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yer alan

 

“Bugün Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde Covid-19 hastaları ile normal hastaların aynı ortamda tutuldukları yönünde yapılan haberler tamamen asılsızdır.

Haberimizde 15 Mart tarihinden itibaren Covid-19 şüphesi olabilecek hastalar için ön triyaj uygulamasına geçmiştir. Hastaneye müracaat eden her hastanın ateş ölçümü ve ilgili sempton sorgulaması yapılmaktadır. Hastalar hastane bahçesinde bulunan KBRN ünitesinde muayene   edilip kültür alınmaktadır.

Kültür sonucu pozitif gelen hastalar 08 Temmuz tarihine kadar il merkezine sevk ediliyordu. İl merkezinde hasta yoğunluğunun çok fazla olması sebebiyle 8 Temmuz itibariyle hastanemizde Covid servisi açılmıştır.

Şu an servisimizde yatan 2 adet pozitif hasta bulunmaktadır. Gerekli tedavilerini  almaktadır. İlgili servise herhangi bir giriş çıkış izni verilmemektedir her hastadan sonra hastanın dolaştığı bütün alanlar buharlı alkol bazlı dezenfektan ile dezenfekte edilmektedir.

Hastanemizden herhangi bir bulaş söz konusu değildir. Covid-19 salgını ile ilgili yapılan çalışmalar kaymakamlığımızca yakından takip edilmektedir.

 

kamuoyuna ve vatandaşlarımızı saygı ile duyurulur.”

 

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı