HÜDA PAR: Sivereklinin Mağduriyeti Gündeme Getirdi

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, Şanlıurfa-Siverek-Diyarbakır yolunda yaşananları gündeme getirdi.

HÜDA PAR: Sivereklinin Mağduriyeti Gündeme Getir

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, Şanlıurfa-Siverek-Diyarbakır yolunda yaşananları gündeme getirdi. Başkan Sımak,

“Bu hafta Sivereklimizi Şanlıurfa’ya ve Diyarbakır’a bağlayan yolun yaşatmış olduğu mağduriyetleri gündeme getireceğiz.” diyerek vatandaşların bu konudaki fikirlerini aldı.

Konu hakkında açıklama yapan bir vatandaş;

“Bu yol çok tehlikeli özellikle çok kalabalık oluyor seçim zamanı belediye başkanı olsun milletvekili olsun gelip bize söz veriyorlar… Diyorlar, bu yolu kaldıracağız gerçekten bu yol çok tehlikelidir. Örneğin geçen hafta yine bu yolda kaza oldu. Bir aile yok oldu. İki aile fertleri yoğun bakımda. Bir kız çocukları vefat etti. Bu yola bir çözüm bulmasını istiyoruz. Biz devlet büyüklerimizden bunu istiyoruz. Artık yeter. Gerçekten perişan olmuşuz. Mağdur olmuşuz. Gerek artık buna bir çözüm bulunması lazımdır.” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu yolda sık sık kazaların yaşandığını dile getiren bir başka Siverekli vatandaş ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Bu yola çok kaza oluyor. Bu yolu buradan bir an önce kaldırın. Yetkileri sesleniyoruz bu yol kalabalıktır. Burayı kaldırmıyor artık. Bu yolu çok kaza oluyor. Çok mağduriyetler yaşanıyor. Yeter artık annelerin yürekleri yanmasın. Siverek gelişmiş, büyümüş… Bu yol çok kalabalık oluyor.”

Başkan Sımak, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Büyüyen ve gelişen şehrimizle birlikte artık bu yol yetersiz kalmaktadır. Her yıl onlarca canımızı yitirmekte, onlarca yaralımız olmaktadır. Her seçim döneminde burasının çevre yolu olarak düzenlenecek vaatleri veriliyor. Seçim bittikten sonra maalesef o sözler unutulmaktadır. HÜDA PAR olarak yetkililere çağrımız verilen sözlerin bir an önce tutulması… Çevre yolunun yapılmasını talep ediyoruz ya da otogar kavşağı halk arasında Şirinler kavşağı, Şirinkuyu kavşağı ve Mehmetçik kavşağının dalgeç sistemi yapılmasını talep ediyoruz… Artık başka canlar yanmasın. canlarımız gitmesin diyoruz…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu